Autor Zpráva
Anonymní
Profil *
Zdravím,
mám velkej problém s mysql databází a jejím vypsání...
Mám v databázi uložený nějaký sql kód a snažím se vypsat z tabulky A sql kód, kterej se připojuje na tabulku B a z ní už normálně vypsal dotaz...

Když napíši do adresy index.php?id=1, tak by se to mělo odkázat na tabulku hlavni a id1, dosud je vše v pořádku, ale v tom id1 je kód, který se snaží vypsat data z jiné tabulky a to už nezpracuje a nezobrazí se nic, akorát v kódu je ten php kód pro výběr, ale jen v kódu a nic neudělá...
Tady je kód, kterým vybírám z tabulky hlavní:
<?


mysql_connect("localhost", "root", "");
mysql_select_db("ic_ivancice");


mysql_query("update hlavni set precteno = precteno+1 WHERE id=".$_GET["id"]."");

$text = $data["text"];

eval("\$text = \"$text\";");

echo "<p><strong>".$data["nazev"]."</strong>&nbsp;&nbsp;<small>(přečteno: ".$data["precteno"].")</small></p><p> $text </p><br />";

}

?>

A tady je obsah ty tabulky id1:

<?


mysql_connect("localhost", "root", "");
mysql_select_db("ic_ivancice");


$vypis=mysql_query("SELECT * FROM rodaci ORDER BY id");
while($data = MySQL_Fetch_Array($vypis))
{

$vypis = '<p><a href=\"index.php?id=".$data["id"]."\"><strong>".$data["text"]."</strong></a></p>';

}

?>

Bohužel mi to naprosto nejde...
Doufám, že jste mě pochopily a snad mi nějak pomůžete... Díky...
Honza Hučín
Profil
Nějak to nechápu. Z obou tabulek chceš číst? A proč je tam teda jednou UPDATE a ne SELECT?
Anonymní
Profil *
Já chci číst jen z jedné, ale aby v té jedné byl kód, kterej by četl z jiné...
A ten update patří jen počítadlu, to tam nehraje roli...
Kajman_
Profil *
Nepochopili.

Proč v tom prvním příkladě není načítání těch dat?
Anonymní
Profil *
Protože normálně vybírám z databáze menu pomocí kódu:
<?


mysql_connect("localhost", "root", "");
mysql_select_db("ic_ivancice");

$vypis=mysql_query("SELECT * FROM hlavni ORDER BY id");
while($data = MySQL_Fetch_Array($vypis))
{
echo "<p class=\"odkazmenu\"><a href=\"index.php?id=".$data["id"]."\"><strong>".$data["nazev"]."</strong></a></p>";
}

?>

A první odkaz je na sekci rodáci a tam potřebuji vypsat další tabulku:

<?


mysql_connect("localhost", "root", "");
mysql_select_db("ic_ivancice");


$vypis=mysql_query("SELECT * FROM rodaci ORDER BY id");
while($data = MySQL_Fetch_Array($vypis))
{

$vypis = '<p><a href=\"index.php?id=".$data["id"]."\"><strong>".$data["text"]."</strong></a></p>';

}

?>

Ale když se snažím vypsat tabulku rodaci, tak se mi nic nevypíše, akorát je to v kódu, ale nic to neudělá...
djlj
Profil
No ty asi potřebuješ něco jako toto.. http://php.ftp.cvut.cz/manual/en/function.eval.php
Anonymní
Profil *
Eval jsem zkoušel, ale bez výsledku... Je to stále stejné...
Anonymní
Profil *
To opravdu nikdo neví, jak vypsat z databáze kód, kterej by vybíral něco z jiný databáze? Eval mě nefunguje...:(

PS: nechci dotírat, ale docela mě to zdržuje...
Hugo
Profil
Anonymní

Pokud tam je čisté SQL, tak musí fungovat něco takového:

$res = MySQL_Query('SELECT `sql` FROM `table`);

while ($data = MySQL_Fetch_Assoc($res))
{
$sql = $data['sql'];
// PROVEDENI DOTAZU ZISKANEHO Z DB
$res2 = MySQL_Query($sql);
}


P.S.: To, že tě to zdržuje je čistě tvůj problém.
medden
Profil *
Anonymní
Neviem, ale mám taký blbý pocit, že toto dosť smrdí zlým návrhom databáze. V praxi si príliš neviem predstaviť situáciu, kedy by si takúto potreboval. Skús to sem popísať a možno budeme schopní ti lepšie pomôcť... Inak to čo napísal Hugo by aj mohlo vcelku fungovať.
juneau
Profil
PS: nechci dotírat, ale docela mě to zdržuje...

Jo, to me pobavilo :)
Anonymní
Profil *
Medden:
Jde mi o to, že mám v databázi jména sekcí a ty vypisuji pomocí php do stránky, takže mám například adresu index.php?id=2...
A takhle mám v menu odkaz na knihu návštěv, která se vypisuje stejně jako ostatní věci na stránce z databáze...
Akorát, že místo knihy se vypíše kus kódu, který se ale nezpracuje a nic nedělá...

PS: Nechtěl jsem aby má poslední věta (myslím tím to PS), kterou jsem napsal vyzněla tak, jak vyzněla, ale chtěl jsem tím říct, že to řeším už delší dobu, a nic mi zatím nepomohlo...
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0