Autor Zpráva
sailgohooo
Profil
ahoj,
uz sa opakujem po niekolkate, no ...
mam naistalovane minibb, ale namiesto č,ľ.. mi vyhadzuje krasne otazniky..
viem ze liek na to je : "SET NAMES 'cp1250';" - ale kam to napisem? do sql okna? to mi nejde...
prosim napiste mi jak tam mam nadtavit to posrane kodovanie, dik.
koudi
Profil
napiš někam do funkce, která se připojuje k db, to bude nejjednodušší.
DoubleThink
Profil *
Pokud je mi známo, tak miniBB nerozlišuje kódování uložené v DB. Předpokládá stejné kódování na vstupu a výstupu. Stačí toto dodržet a nemůže dojít k problémům.
Naopak pokud použiješ SET NAMES pro tabulku, která má uloženy data v rozporu s nastaveným kódováním, tak se připrav na kvalitní rozsypané čaje.
Anonymní
Profil *
fuu.. dik.. ale pozrite sa na vlastne oci - http://gymbott.php5.sk/forum/
dam vam aj pristup na databazu:

host: myadmin.php5.sk
name skgymbott
usr: skgymbott
pass: [odstraněno moderátorem]

ked sa vam chce, pozrite na to, ja uz si naozaj neviem rady..
Šlaha
Profil
http://diskuse.jakpsatweb.cz/index.php?action=vthread&forum=28&topic=1 4666

Přečti si předposlední zápis (poslední od Kajmana)
sailgohooo
Profil
nechapem to...
preco si vsetci myslite, ze sme seci it profici?? zabilo by vas, keby ste namiesto hadzania linkov a odkazovania na google niekedy aj presne a polopatisticky vysvetlili v com je problem? ja sa nepytam, jak vlozit do stranky obrazok, ja sa pytam na problem, ktory surfovanim cez stranky moc nevyriesim...
sry, ale mohol by si presnejsie?
jozob
Profil
sailgohooo
Sorry, ale fórum nie je samozrejmosť, ale výsada.
jozob
Profil
sailgohooo
A keď tak pozerám, koudi odpovedal veľmi jednoduchým riešením. Stačí si nájsť miesto v kóde, kde je skript už pripojený k databáze a vložíš tam kúsok jednoduchého kódu:
mysql_query("SET NAMES 'cp1250';");
Kajman_
Profil *
Pokud je mi známo, tak miniBB nerozlišuje kódování uložené v DB. Předpokládá stejné kódování na vstupu a výstupu. Stačí toto dodržet a nemůže dojít k problémům.

Právě proto může dojít k problémům. Např. při změně (nastavení) db ze strany správců či potřebě exportu.

sailgohooo
Mohlo by pomoci trošku upravit soubor setup_mysql.php a za mysql_select_db zavolat zmiňované mysql_query("SET NAMES 'cp1250'"); případně mysql_query("SET NAMES 'latin2'"); pokud máte miniBB v iso kódování.
sailgohooo
Profil
no vidite, hned je to krajsie :)
diky moc chalani, idem to skusit
sailgohooo
Profil
jooooOO!!! ide to !!!
ja som len nechapal stale, kam mam ten sql prikaz pichnut..
DIKY MOC, STE BORCI !!
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0