Autor Zpráva
Marcus Flintus
Profil *
čaute, mam velkej problém. Potřebuju zálohovat databázi.

stránky mam ve windows-1250, databázi takto:
Znaková sada v MySQL: UTF-8 Unicode (utf8)
Znaková sada připojení k MySQL: cp-1250-czech-cs (= win 1250, aspoň myslim).

takže jistě chápete, že když něco přidám do databáze, tak tam jsou místo žšť a dalších otazníky.

když dám export tak se mi to ať dělám co dělám uloží i s těmi otazníky. a tak si řeknu dobře, stejně tam "musí" zůstat, aby po nahrání se zobrazovaly správně na webu (neboť na těch stránkách se to z db tahá vpořádku).... inu, a nahraji to na jinej server do jiný databáze. zkouším různý porovnávání ale nikdy nedocílím dobrého výsledku, pokud zvolím jedno porovnávání, tak se mi to tam vloží s těmi otazníky, což je jakoby "dobře". Jenže tím exportem se někde stalo to, že se z otazníků, keré se zobrazovaly v kódování utf místo řžť ve win-1250 staly opravdové otazníky v normálním kódování. zkoušel jsem to vypsat na stránku ve všech možných kódováních. nic.
nic nepomohlo. =/

jak mohu normálně zálohovat databázi?
nebo musím psát stránky v utf aby to bylo vpho?
Celebi
Profil
Marcus Flintus
Měl jsem úplně stejný problém a vyřešil jsem to předěláním databáze i stránek do správného kódování.
Marcus Flintus
Profil *
takže řikáš dělat stránky v utf-8?
Kajman_
Profil *
Pokud je diakritika dobře zobrazená při přístupu z pma, tak většinou odpovídá nastavení kódování tabulky uloženým datům. V tom případě stačí vytvořit soubor přes export. Pro jeho použití je dobré dát na první řádek nastavení kódování tohoto souboru před importem na jiném serveru. Např. pro soubor v utf-8
set names 'utf8';

Pokud je vše dobře nastavené a použité znaky jsou v obou kódování (na straně db a na straně klienta), tak mohou být kódování různá... ale převody jsou trošku náročnější než při použití stejných sad, kdy se konverze nemusí provádět.
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0