Autor Zpráva
MilanJ
Profil
Existuje funkce, která zjistí největší/nejmenší rozdíl mezi hodnotami jednoho pole db?
Např. mám políčko db, které obsahuje hodnoty: 15, 25, 45, 60, 110, 30, 40 a já potřebuji zjistit, jaký je největší rozdíl mezi hodnotami. Vyřeší to SQL dotaz nebo musím napsat f-ci v PHP?
Oswald
Profil
Pokud to dobře chápu, tak takhle:

SELECT MAX( `id`) - MIN( `id` ) AS `rozdil` FROM `table`
MilanJ
Profil
Asi jsem to nensapsal úplně srozumitelně.
Mě jde o to, zjistit největší rozdíl, mezi jednotlivými hodnotami, které jdou po sobě. Pokud tedy mám pořadí údajů v poli tak jak je napsáno, pak největší rozdíl je mezi čísly 110 a 30, tj. 80.
Asi to bude lepší vyřešit pomocí PHP, mě jen napadlo, že by mohla být v SQL funkce, která by to zvládla taky.
Tomik
Profil
MilanJ
Ano, vždyť to napsla Oswald dobře, akorát místo id (jmenuje-li se te sloupec jinak), háš název sloupce s uloženými hodnotami.
Kajman_
Profil *
Za určitých okolností by to mělo jít přes sql, kdy se slinkuje tabulka se sama sebou, tak aby se ke každému řádku přilinkoval odpovídající řádek o jeden stupínek výš. Pochybuji, že je to však rešitelné obecně (v paměti), protože temporary tabulka, která by zařídila správné seřazení a bezmezerové číslování se nemůže linkovat sama se sebou.

MilanJ
OT: to by mě zajímalo, kolik procent z té vaší aukční super aplikace napíšete sám a kolik čtenáři téhle diskuse
MilanJ
Profil
Tomik
Oswaldův SELECT... vybere jen rozdíl mezi maximem a minimem.

Kajman_
Vyřešil jsem to až v PHP.


to by mě zajímalo, kolik procent z té vaší aukční super aplikace napíšete sám a kolik čtenáři téhle diskuse
To je tak...spousta věcí, a dost možná většina, je pro mě nová, a i když čtu manuály a reference, narazím často na věci, který bych sám vyřešil za dlouhou dobu studování, pokusů a omylů. Myslím, že tahle, a nejen tahle, diskuze je o tom, jak vyřešit konkrétní problém, kteří už ostatní vyřešili a za problém to nepovažují.:-)
Ano jistě...někdy se stačí pořádně podívat do manuálu, jindy to tak jednoduché není. Než se člověku dostano nové věci a postupy pod kůži chvíli to trvá.
Snad mé otázky pomohou i jiným...
MilanJ
Profil
Kajman_
Jestli má aplikace bude super nevím, doufám, každopádně je co zlepčovat.:-)
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0