Autor Zpráva
hlava
Profil *
mám takýto kód - vracia to počet príspevkov

$vysledek=mysql_query("select count(*) as pocet from prispevky");

potom mám toto, čo vracia samotné záznamy

$vysledek=mysql_query("select * from prispevky order by datum desc"." limit ".($od-1).", ".ROWS);

ale keď spravím s obidvoma príkazmi toto:

$vysledek=mysql_query("select count(*) as pocet from prispevky where kategoria='Prvá'");
$vysledek=mysql_query("select * from prispevky where kategoria='Prvá' order by datum desc"." limit ".($od-1).", ".ROWS);

tak to vráti presne nula výsledkov, keď viem, že to má vrátiť istý počet výsledkov. - či vyjadrenie problému - keď chcem po databáze vypísanie všetkých záznamov, funguje to, keď chcem použiť where na vypísanie iba určitých záznamov podľa zadaného reťazca, nefunguje to :-(
môžete mi povedať, čo v tom robím zle?

ešte dodávam, že sa to potom vypisuje pomocou tohoto:

while ($zaznam=MySQL_Fetch_Array($vysledok))
{
?><div class="polozka"><?php

echo "<a href=\"prace.php?id=".$zaznam["id"]."\">".$zaznam["nazov"]."</a>";
echo "".date("j.n.Y", ($zaznam["datum"]))."\n";



?></div><?php
}
hlava
Profil *
ešte opravujem že v prvých štyroch príkazoch má byť $vysledok - pokazil som to pri opisovaní
Honza Hučín
Profil
Logicky by tedy měla být chyba v té podmínce, kterou dáváš do WHERE. Existuje pole "kategoria"? Je v něm "Prvá" a ne "prvá", "Prva" ani "Prvá "?
hlava
Profil *
ano, existuje pole kategória - v databáze sú riadky, a každý riadok má id, kategoria, datum a obsah - a chcem vyberať podľa kategórií - a je tam Prvá - to som kontroloval ako prvé
djlj
Profil
hlava
A v PMA ti to funguje?
Honza Hučín
Profil
Co vypíše dotaz "select kategoria, count(*) as pocet from prispevky group by kategoria"? Mělo by to zjistit četnosti jednotlivých řetězců v poli kategoria.
hlava
Profil *
<?php
include ("config.php"); // zde je include souboru s konstantami
mysql_connect(SQL_HOST, SQL_USERNAME, SQL_PASSWORD);
mysql_select_db(SQL_DBNAME);
mysql_query("SET CHARACTER SET utf8");

$vysledok=mysql_query("select kategoria, count(*) as pocet from prispevky group by kategoria");
echo $vysledok;

?>

toto mi vypise Resource id #6 :-( pricom v tabule prispevky su 4 riadky, a v poli kategoria 3 rozne retazce :-(
hlava
Profil *
a v pma mi to neviem preco funguje v poriadku :-(
hlava
Profil *
a aj to uplne prve mi v phpmyadmine funguje ako ma, ale v php skripte nie :-(
hlava
Profil *
no, už som to vyriešil - totiž ja som tam mal ešte pichnutý trápny skript na stránkovanie z jedného seriálu o php na jednej stránke o linuxe - keď som stránkovací skript odstránil, tak to ide všetko správne ako má - to stránkovanie si spravím sám a poriadne

dakujem vam za pomoc :-)
Kajman_
Profil *
Místo
echo $vysledok;
zkuste
while($row=mysql_fetch_array($vysledok)) echo $row['pocet'];
hlava
Profil *
dakujem
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0