Autor Zpráva
zbynek
Profil *
Hledám někoho, kdo zná PunBB - asi před půlrokem jsme nainstalovali fórum, do včerejška jelo naprosto bez závad. Včera jsme dostali od hostingu info, že došlo ke změně IP adres. Nechápu, jak to souviselo, ale nejprve byla celá doména nedostupná. Pak se zdostupnila, ale na fóru se rozkvičela čeština - místo diakritiky jen změť znaků. Zkoušeli jsme to na punbb.org, kde nám radili změnit lang encoding v common.php v adr. czech, atd. Všechno jsme vyzkoušeli. V db MySQL jsme měnili porovnávání, nefachčí ani UTF8, cp1250 (resp. nejde nastavit). Host tvrdí, že je chyba v nás, doposud vše fungovalo, teďka saigon. Nemůže někdo poradit, jak z toho ven a jak znovu nastartovat češtinu? URL fóra:
http://www.dolnilutyne.com/hujer/upload/index.php
mcgregory
Profil *
já bych řekl, že chyba je v tom hostingu, můžou tam mít oni něco špatně nastavený
mcgregory
Profil *
Myslím si, že tento dotaz je nade všechny teoretické rady. Na fóru dostaneš pouze nějakou filosofickou radu, která ti nepomůže odstranit chybu. Alespoň jsem se nikdy takové rady na tomto fóru nedočkal. Sežeň si nějakého odborníka, dej mu přístupová hesla, seznam jej s tím, co chceš, ať se ti na to podívá. Vod místních zasvěcenců je těžké nechat si opravit i propisku, natož tohle...
Kajman_
Profil *
Vod místních zasvěcenců je těžké nechat si opravit i propisku, natož tohle...

:-)

zbynek

Zkuste se podívat na ty data třeba phpmyadminem, jestli je i tam rozbitá diakritika, tak se nejspíše stalo při přechodu na novou verzi to, že data neodpovídají definové kódové stránce. Zpětný převod je těžký, protože se to normálními příkazy alter jen na kódovou stránku snaží automaticky překódovat - což nadělá jen neplechu. Osobně to občas řeším tak, že ty sloupečky převedu na blob a pak zpátky na varchar či text s odpovídajícím kódování.

Pokud jsou data v pma v pořádku, tak je to jen věc nastavení.
zbynek
Profil *
ahoJ! podařilo se mi přes jednoho pinpongáče z pekingu zjistit, jak na to. Použil jsem stejnou fintu (tak jako on na své pingpong znaky). Upravil jsem tabulku "search_words" a změnil kodování z varchar na varbinary v mysql. Pak jsem přidal do common_db.php v include/dblayer/common_db.php příkaz a sic tak, že jsem na poslední řádek umístil $db->query ("SET NAMES 'cp1250' ")

Tím jsem docílil, že nové příspěvky již lze vkládat s českou diakritikou bez problému. staré příspěvky se již zobrazují s diakritikou (ščřžýáíéů), ale jeden problém přece jen je - znak 'ě' se nezobrazuje - místo něj se zobrazuje '?'

Nezná někdo nějaký prostředek, jak opravit ještě poslední - zobrazování znaku ě u starých příspěvků? Porovnávání je nastaveno na cp1250_czech, ale stejně je to houno platné. Staré příspěvky jsou čitelné, ale přece jen, ideální by to bylo místo bez toho otazníku.

Fórum oboru Ped. fty:
http://www.dolnilutyne.com/hujer/upload
go to
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0