Autor Zpráva
FiXer
Profil *
Mam menší problém. Kdyz chci upravit vloženou novinku, nemůžu vložit text z formulářových polí do sql dotazu a tudíž do databáze. Tenhle soubor mám použitý pro action z formuláře na jiné stránce. Když do SQL dotazu vložím hodnotu "natvrdo" ("UPDATE news SET nazev='Pokus'......), tak to funguje, takže chyba bude asi někde v tom formuláři. Jestli někdo víte co s tím, tak mi plz poraďte.

//soubor.php
<?php
include("header.php");

include("parametres.php");
$link = mysql_pconnect ($host, $user, $password) or die ("Připojení k databázi se nezdařilo.");
mysql_select_db($db_name, $link) or die ("Nepovedlo se otevřít databázi.");
$id = $HTTP_POST_VARS['uprav'];
$query = mysql_query("SELECT * FROM news WHERE id=\"$id\" ", $link) or die("SQL dotaz 2 nešlo provést.");
$row=mysql_fetch_array($query);

$unazev = $HTTP_POST_VARS['unovynazev'];
$uautor = $HTTP_POST_VARS['unovyautor'];
$uobsah = $HTTP_POST_VARS['unovyobsah'];
$vysledek = mysql_query("UPDATE news SET nazev=\"$unazev\", obsah=\"$uobsah\", autor=\"$uautor\" WHERE id=\"$id\"", $link) or die("SQL dotaz pro vložení nešlo provést.");

echo "<form method=\"post\" action=\"".$_SERVER['PHP_SELF']."\">\n"
."<table border=\"0\" cellspacing=\"0\" cellpadding=\"0\">\n"
."<tr><td class=\"text_white_big\"><br><br>Uprav aktualitu</td></tr>\n"
."<tr><td class=\"text_white\">Název:</td></tr>\n"
."<tr><td><input type=\"textbox\" name=\"unovynazev\" value=\"".$row['nazev']."\"></td></tr>\n"
."<tr><td class=\"text_white\">Obsah:</td></tr>\n"
."<tr><td><textarea rows=\"10\" cols=\"40\" height=\"200\" name=\"unovyobsah\">".$row['obsah']."</textarea></td></tr>\n"
."<tr><td class=\"text_white\">Podpis:</td></tr>\n"
."<tr><td><input type=\"textbox\" value=\"".$row['autor']."\" name=\"unovyautor\"></td></tr>\n"
."<tr><td><input type=\"submit\" name=\"upravto\" value=\"Upravit článek\"></td></tr>\n"
."</table>";
mysql_close;


include("footer.php");
?>
Kajman_
Profil *
Asi tam mají být jednoduché uvozovky...
$vysledek = mysql_query("UPDATE news SET nazev='$unazev', obsah='$uobsah', autor='$uautor' WHERE id='$id'", $link)

a možná ještě by to chtělo upravit zpětná lomítka a uvozovky pomocí
$unazev = addslashes($HTTP_POST_VARS['unovynazev']);
FiXer
Profil *
Zkusil sem to a pořád to nefunguje... Myslíš, že by pomohlo kdybych použil REPLACE?
nightfish
Profil
typ uvozovek nehraje roli
možná místo $HTTP_POST_VARS bych použil novější $_POST
za řádek s mysql_query bych dal
echo mysql_error();
měl by vypsat případnou chybu v syntaxi dotazu
FiXer
Profil *
Pořád nic:( Už nevím co s tím mám podniknout.. Pravděpodobně tam bude nějaká triviální chyba(to jsem celej já:) ).
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0