Autor Zpráva
george
Profil *
Mám stránky, jejichž téměř veškerý obsah je uložen v databázi MySQL a data z ní jsou získávána pomocí PHP. Pro připojení k databázi používám funkci mysql_connect i když se připojuji na některých stránkách k databázi vícekrát za sebou. Web je totiž umístěn na serveru webzdarma a ten pokud se nepletu, nepodporuje _pconnect... A teď k problému. Během dne se výrazně mění rychlost zobrazování jednotlivých stránek v prohlížečích. Například během dopoledne se zobrazí za 2 až 3 vteřiny, ale ve večerních hodinách třeba i za 10 vteřin. Myslel jsem si, že to je způsobeno přetížením serveru, od kterého nečekám zázraky, když je zadarmo... Ale napadá mě, jestli to může být tak výrazně ovlivněno i "kvalitou" PHP kódu a SQL dotazů? Samozřejmě jsem se snažil SQL dotazy optimalizovat např. tím, že do dotazu pro SELECT píšu konkrétní sloupce tabulek, se kterými chci pracovat a podobně... rovněž jsem v databázi nastavil indexy...
fimmos
Profil
Samozřejmě. Dobře napsaný kód někdy vede ke zrychlení provádění skriptů. Ovšem až tolik v řádu vteřin, to je už velmi moc.
Kajman_
Profil *
Vytížeností je to určite, kvalita zdrojáků to může samozřejmě také ovlivňovat a asi se při nižším výkonu více promítne.
Michal Škrabálek
Profil
Dle mého názoru je to servery webzdarma, přeci jen zadarmo toho moc čekat nemůžete. Pokud by mělo jít o problém neoptimalizovaných dotazů, několikavteřinové zpoždění už by znamenalo, pardon, totálně prasácký kód s hromadou složitých dotazů a funkcí (generování obrázků apod.). Každopádně čím méně výkonné servery, tím výraznější snížení výkonu při neoptimalizovaných scriptech.
george
Profil *
Michal Škrabálek

Myslím si, že o hromadu složitých dotazů se opravdu nejedná. Většinou jse o SELECT a ORDER výsledků podle požadovaných parametrů... maximálně pak nějaký jednoduchý výpočet hodnoty proměnné za pomocí num_rows...
djlj
Profil
george
S tím asi nic na wz nenaděláš. To by to museli zoptimalizovat všichni...
Michal Škrabálek
Profil
george
doporučuji placený hosting, dnes už lze hostovat za pár desetikaček a nemusíte se nervovat o překročení trafficu, přetížení či nedostupnost.
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0