Autor Zpráva
davidcoudy
Profil
Nevíte někdo jakym způsobem vyhledat určité slovo z databáze? Existuje na to nějaký příkaz? Nikde sem to nezjistil. A aby to vypsalo všechny řádky kde se to slovo vyskytuje.
Hugo
Profil
Přečti si toto

http://www.linuxsoft.cz/article.php?id_article=952
davidcoudy
Profil
jo celý jsem si to přečetl je to good, ale nenašel sem tam jak to použít v praxi s formulářem na hledání udělal sem něco takovího ale neni mi jasný jak to upravit tak aby to fungovalo


<?
$MySQL_tabulka="clanky";

$link = mysql_connect($MySQL_server, $MySQL_user, $MySQL_user_password) or die ("Nepovedlo se připoojit na databázový server");

$db = mysql_select_db("$MySQL_db", $link) or die ("Nepovedlo se otevřít databázi");

mysql_query("SET NAMES cp1250");

$result = mysql_query("select nadpis, text from $MySQL_tabulka where match (text, nadpis) against ('substr')";


while ($row=mysql_fetch_array($result))

echo "".$row["??????"]."\n"; //otazníky nevim co tam napsat bo nevim co vyhodí db

mysql_close();
?>



<form action="">
<input type=text size=15 name="?????" /> //taky nevim jak to pojmenovat aby to vzal script
<input class="text" type="submit" name="submit" value="Hledat" />
</form>

No možná postupuju uplně blbě.
Hugo
Profil
No tam samozřejmě musíš napsat názvy těch polí co vybíráš z db. V tvém případě nadpis a text.
davidcoudy
Profil
a do toho inputu ve formuláři to substr ? zkoušel sem to ale pořád nic je to nad můj rozum asi se na to vy..
v knize o mysql nic o tom neni a na netu taky ne až na pár vyjímek ale funkční příklad sem nevyděl nechci aby to někdo dělal za mě, ale bez informací se nic udělat nedá :-) většinou se hodně naučim když to vydim v praxi jinak dík za snahu hodně mi to pomohlo.
Hugo
Profil
Myslel jsem tento řádek

echo "".$row["??????"]."\n"; //otazníky nevim co tam napsat bo nevim co vyhodí db

echo "".$row["nadpis"]."\n"; //otazníky nevim co tam napsat bo nevim co vyhodí db
echo "".$row["text"]."\n"; //otazníky nevim co tam napsat bo nevim co vyhodí db

Jo a do toho inputu substr.
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0