Autor Zpráva
Anonymní
Profil *
Marek:
Ahoj, jak bych mohl napsat sql dotaz do dvou tabulek, aby mi to dávalo smysl a fungovalo?

Laicky napíšu co bych chtěl.:D

Vyber datum, id_tymuDomácích, id_tymuHostí, skóreDOMA, skóreHOST z tabulky zápasy. Ale to id_tymu rovnou přejmenuj na název týmu, který je přiřazen všem id_tymum v tabulce user.

Tady jsou ty tabulky:

user
|id| |id_tymu| |nazev_tymu| 

|1| |300| |Bayern Mnichov| 

|2| |400| |FC Barcelona| 


zapasy
|id| |id_tymuDomacich| |id_tymuHosti| |skoreDOMA| |skoreHOST| 

|1| |300| |400| |3| |4| 



Díky za odpovědi.;)
Kajman_
Profil *
select z.datum, d.nazev_tymu, h.nazev_tymu, z.skoreDOMA, z.skoreHOST from zapasy z, user d, user h where z.id_tymuDomacich=d.id_tymu and z.id_tymuHosti=h.id_tymu

nebo tak nějak
Anonymní
Profil *
Marek:

select z.datum, d.nazev_tymu, h.nazev_tymu, z.skoreDOMA, z.skoreHOST from zapasy z, user d, user h where z.id_tymuDomacich=d.id_tymu and z.id_tymuHosti=h.id_tymu

nebo tak nějak


Vyzkouším...
Anonymní
Profil *
Marek:
Zatím nic, ale díky aspoň za "nasměrování" jak na to, zkusím si s tím pohrát.
Anonymní
Profil *
Marek:
Píše to:
Warning: mysql_fetch_array(): supplied argument is not a valid MySQL result resource in

že by chyběly apostrofy?
Kajman_
Profil *
vypište si mysql_error()

možná Vám to vypíše, že tam nemáte sloupeček datum, ale v zadání byl
Anonymní
Profil *
You have an error in your SQL syntax; check the manual that corresponds to your MySQL server version for the right syntax to use near 'from zapasy z, user d, user h where z.id_tymuDomacich=d.id_tymu and z.id_tymuHosti=h.id_tymu' at line 1
Anonymní
Profil *
Pak mě ještě napadlo jestli mám dobře samotnej výpis dat:

$qq = mysql_query($dotaz);
print mysql_error();
while ($z = MySQL_Fetch_Array($qq)):

echo "<tr>
<td style=\"text-align: left;width:250px;\">".$z["id_tymuDomacich"]."</td><td style=\"text-align: left;width:250px;\">".$z["id_tymuHosti"]."</td><td style=\"text-align: center;width:50px;\">".$z["skoreDOMA"].":".$z["skoreHOST"]."</td>
</tr>";
endwhile;
Anonymní
Profil *
Tak mi to vypsalo datum a skóre, ale ne názvy týmů.:(
Anonymní
Profil *
Jak tedy napsat, PRO KAŽDÉ
id_tymuDomacich
a
id_tymuHosti
PŘIŘAĎ
nazev_tymu
???
Kajman_
Profil *
možná je user klíčové slovo, tak tam musí být zpětné apostrofy

select d.nazev_tymu domaci, h.nazev_tymu hoste, z.skoreDOMA, z.skoreHOST from zapasy z, `user` d, `user` h where z.id_tymuDomacich=d.id_tymu and z.id_tymuHosti=h.id_tymu
Anonymní
Profil *
nazev_tymu domaci neexistuje. Myslel jste d.nazev_tymu ?
Anonymní
Profil *
Kajman_
Můžeme se spojit přes ICQ? Moje je 243893910. Marek
Anonymní
Profil *
Kajman_e, měl jsi pravdu v tom posledním příspěvku, tohle je funkční dotaz:

select z.datum, d.nazev_tymu domaci, h.nazev_tymu hoste, z.skoreDOMA, z.skoreHOST from zapasy z, `user` d, `user` h where (z.id_tymuDomacich=d.id_tymu) and (z.id_tymuHosti=h.id_tymu)"; 



Hluboce se skláním před Kajman_em
Díky.:))))
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0