Autor Zpráva
Anonymní
Profil *
Ahoj, před časem mi tu Kajman pomohl se spojením více tabulek a díky němu jsem pochopil jak to funguje. Ale narazil jsem na jinou věc.

Když dám příkaz:


$dotaz= "select z.id, z.gls, d.tym tymid, h.jmeno hracid from zapas_h z, `user` d, hraci h where (z.tymid=d.id_tymu) and (z.hracid=h.hracid) ORDER by gls DESC LIMIT 20"; //dotaz k vypsani vsech vzkazu v databazi


Tak mi to vypíše góly pěkně za sebou, ale nesečte je u jednotlivých hráčů dohromady. Má to být taková Statistika střelců, čili chci aby to sčítalo. U přehledu kdo dal kdy gól by to jistě stačilo, ale já chci góly u jednotlivých hracid sečíst, jak na to???

Tabulka zapas_h

|id|  |tymid|  |hracid|  |gls|
Kajman_
Profil *
select count(z.id) zapasu, sum(z.gls) golu, d.tym tymid, h.jmeno hracid from zapas_h z, `user` d, hraci h where (z.tymid=d.id_tymu) and (z.hracid=h.hracid) group by h.hracid order by golu desc, zapasu
Anonymní
Profil *
Napíšu to srozumitelněji pomocí nějakého příkladu.

Schéma tabulek:

Tabulka zapas_h



|zapas_id| |hrac | | tym | |gls|

|001 | |Franta | |FC Bukvice | | 2|
|001 | |Pepa | |FC Bukvice | | 2|
|001 | |Miloš | |Rakvice SK | | 5|
|001 | |Jarda | |Rakvice SK | | 2|
|002 | |Franta| |FC Bukvice | | 1|
|002 | |Pepa | |FC Bukvice | | 4|
|002 | |Miloš | |Rakvice SK | | 2|
|002 | |Jarda | |Rakvice SK | | 3|


Tak, a teď bych chtěl udělat výslednej dotaz do databáze tak, aby mi to hodilo výsledek:

TABULKA STŘLECŮ

|Hráč | |Tým | |gólů|
|Miloš | |Rakvice SK | | 7|
|Pepa | |FC Bukvice | | 6|
|Jarda | |Rakvice SK | | 5|
|Franta | |FC Bukvice | | 3|


Teď už je to na pochopení lepší.:o))))
Anonymní
Profil *
Páne jo, Kajman_-e, ty tu snad spíš, nebo jsi admin jakpsatweb?:))) Díky moc, odpověděl jsi rychleji než jsem myslel. A co myslíte - FUNGUJE TO !!!!

Znovu díky. Zase jsem se něco naučil, mám víc tabulek - statistik, a teď si díky tomuto poradím i s jinými. Ještě jednou díky!
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0