Autor Zpráva
Korči
Profil *
Čau lidi,
půl dne sem strávil jenom procházením diskusního fóra, jestli se tu nevyskytne řešení mýho problému. To sem sice neobjevil, ale shledal sem, že ste tady neskutečně ochotný. Omlouvám se, že z vás takhle nestoudně tahám rozumy, ale sem fakt namydlenej úplně v koncích.
Mám tabulku nakoupenýho zboží a tabulku zboží prodanýho. Už se mi podařilo smíchat obě tabulky tak, abych dostal zboží na skladě - takhle nějak:
SELECT nakup.id, nakup.cena, nakup.ks-SUM(prodej.ks) AS zasoba FROM nakup LEFT JOIN prodej ON nakup.id=prodej.id GROUP BY nakup.id
Průser ale je, když ten výsledek chci sečíst, protože to samozřejmě sčítá před tim seskupením GROUP BY nakup.id. Už nevim, co mám zkusit. Lidičkové dobří, nenapadá vás prosim někoho něco?
Díky za váš čas a energii, že ste se dostali až sem! :-)
Kajman_
Profil *
SELECT nakup.id, nakup.cena, sum(nakup.ks)-SUM(prodej.ks) AS zasoba FROM nakup LEFT JOIN prodej ON nakup.id=prodej.id GROUP BY nakup.id

to dělá dobře ne? v čem je problém? sečíst ještě všechny druhy zboží?
Korči
Profil *
Fíha, Ty seš rychlík! Úžasnej!
Jo, tendle dotaz mi vytáhne všechno co potřebuju, ale jak říkáš Ty - když chci vytáhnout součty druhů zboží, celkovej součet atd., tak to sčítá blbě.
Kajman_
Profil *
Nevím, jestli jsem problém správně pobral...

select 1 pom, count(tmp.id) druhu, sum(tmp.cena*tmp.zasoba) penez, sum(tmp.zasoba) kusu from (SELECT nakup.id, nakup.cena, sum(nakup.ks)-SUM(prodej.ks) AS zasoba FROM nakup LEFT JOIN prodej ON nakup.id=prodej.id GROUP BY nakup.id ) tmp group by pom

Je to pro verzi 4.1+
Korči
Profil *
Do řitě, to sem zapomněl specifikovat. Mám verzi 4.0.20, takže mě to poddotazy nenechá. Ale asi by byla jednodušší nová instalace než todle hloubání.
Tvuj příklad by moch fungovat. Dík moc! Už se s tim netrap.
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0