Autor Zpráva
Rob
Profil
Zdravím,
tak jsem si na testování zaregistroval vServer od pipni. Je to skvělá hračka. Ale teď řeším problém, jak nastartovat MySQL. v administraci ji normálně pustím. a kdyz potom do terminálu zadám mysql (ať již s údaji nebo bez nich), tak mi to vypíše chybu:

ERROR 2002 (HY000): Can't connect to local MySQL server through socket '/var/run/mysql/mysql.sock' (2)

Moc se v těchhle konfiguracích nevyznám, protože vždycky jsem přišel k hotovému a nastavil jsem si tam co jsem potřeboval. Takže co kam dopsat, ka hrábnout... Prostě jak nakopnout MySQL???
Leo
Profil
Se obratte na pipni, ne? Leo
Rob
Profil
To nejde. To je ta FREE verze a tam není tech. podpora. A navíc je tohle věc, ve které mi může poradit jakykoliv admin serveru, což já bohužel nejsem.
Kajman_
Profil *
A v procesech mysqld běží?
WanTo
Profil
Zkus napsat /etc/init.d/mysql start. Alespoň takhle to já vždycky dělám na localhostu, kde mám SuSE Linux.
Rob
Profil
Kajman_
Ehm, jak byl ten příkaz??

WanTo
Soubor prý neexistuje.
kaifman
Profil
ps ax | grep mysqld
WanTo
Profil
Jakou tam máš distribuci Linuxu?
Rob
Profil
kaifman
ps ax | grep mysqld
hlásí
16911 pts/140 S<+ 0:00 grep mysqld

Tak nějak zjišťuju, že se v Linuxu pořád ještě vyznám míň, než bych potřeboval.... Takže co tohle znamená??

WanTo
Je tam Slackware.
WanTo
Profil
Rob
Tak kdybys tam měl Gentoo, poradím ti:
emerge mysql //nainstaluje mysql. Btw, máš tu mysql nainstalovanou?
Rob
Profil
WanTo
Jo, podle mě tam nainstalovaná je... Jenom ta mrcha nechce naběhnout.
thingwath
Profil
Rob
To znamená, že rozhodně neběží. Jestli tam máš Slackware, podívej do /etc/rc.d/ (doufám, že se to tak jmenuje), tam si najdi odpovídající skript pro mysql, podívej se na instrukce v něm (pokud tam jsou), přidej mu příznak spustitelnosti a spusť ho.

Ve Slacku bylo potřeba spustit před prvním spuštěním instalační skript. Doufám, že je to napsané v tom init skriptu jak na to, jinak si to najdi Googlem, bude to všude.
Rob
Profil
Začínám nenávidět Linux... :(

Takže, bohužel až teď mě napadla velmi samozdřejmá věc. Podívat se na soubor /var/run/mysql/mysql.sock a problém je v tom, že /var/run/mysql/mysql.sock neexistuje. Takže?? Co mám dělat?
Anonymní
Profil *
Takže, bohužel až teď mě napadla velmi samozdřejmá věc. Podívat se na soubor /var/run/mysql/mysql.sock a problém je v tom, že /var/run/mysql/mysql.sock neexistuje. Takže?? Co mám dělat?

Po ciste instalaci slacku dela mysql problemy. Je potreba provest par kroku.

zkus tohle:

ln -s /var/run/mysql/mysql.sock /tmp/mysql.sock

a mozna to bude chtit i tohle

chown mysql /var/lib/mysql/*
chown mysql /var/lib/mysql/mysql/*
olaf
Profil *
[qute]ERROR 2002 (HY000): Can't connect to local MySQL server through socket '/var/run/mysql/mysql.sock' (2)[/quote]


sem dedka řešíl stejnej problemek a chybka byla samo v pravech - /var/run/mysgl zustala v jinym group nez uzivatel me se to stalo kdyz sem zkousel dve verze mysql balicek a binarku. !!!!
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0