Autor Zpráva
PerToon
Profil
Používám při výpisu z MySQL "order by", problém je, že š a ť jakožto speciální znaky řadí až na konec abecedy. Co s tím? Chci je samozřejmě po S a po T.
simka00
Profil
určitě najdeš něco na googlu
PerToon
Profil
Našel sem tak leda nějaký COLLATE, ale vůbec z toho nejsem moudrej... :( Neví někdo?
Kajman_
Profil *
Základem pro české řazení je použití alespoň verze 4.1.

Pak jen stačí nastavit u toho sloupce české (obsahuje czech) porovnání (ono collate).
PerToon
Profil
Takže s 4.0.25 nebo kolik sem v řiti? Napadlo mě jedině udělat tam sloupec vedle, do kterého by se třeba "šťavnatý" převedlo na "szztzzavnatý" aby se to řadilo podle něj, hm?
Kajman_
Profil *
Ano, to je takovou podpěrou jsem to tuším taky jednou dělal. Líp to asi ve starých verzích nepůjde :-( Ale v těch čerstvějších to umí i správně ch a tak a vše ladně a bez práce.
PerToon
Profil
Kajman_- To jo, ale to teď neovlivním.
eggman
Profil *
POMOC

Na stránke http://eggman.ic.cz/news.php mi nejde zobrazovat Š a Ť.. (namiesto toho su tam hieroglifi :)) Kamarad vravi ze mam zle nastavenu ZNAKOVU SADU v PhPAdmine... pomozte mi prosiiim........... napiste na ICQ: 272-502-495; alebo MSN: peter.burian@hotmail.com; alebo MAIL: peter.burian@hotmail.com; ALEBO SKYPE: peter.burian ..... ĎAKUJEM (podpis)
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0