Autor Zpráva
Dan Fojtík
Zdravím,
řeším problém se správným řazením podle české abecedy (hlavně CH) a podle všeho, co jsem zatím našel to podporuje jen MySQL 4.1 (za použití UTF-8). Je nějak možné toho docílit i na MySQL 4.0?

Děkuji za odpověď.
DoubleThink
Profil *
Hádám, že do verze 4.1 to nepůjde - v těchto verzích si MySQL ještě s nějakým kódováním neláme hlavu.
Dan Fojtík
To jsem si přesně myslel, podle toho co jsem zatím vygooglil... napadla mě ještě jedna možnost, když to neumí MySQL, tak to udělat přímo v PHP... vytvořit nějakou funkci, která by to, co se vytáhne z db nějak přetřídila a poslala zpět (jde hlavně o to CH, popřípadě znaky s diakritikou...), ale netuším jak to udělat. Nenapadlo by někoho něco? Stačí hrubý postup. Díky.
DoubleThink
Profil *
To je možné řešení, pokud máš malou tabulku - u větších (nebo složitě provázaných) tabulek už je to docela neschůdné.
Spíš si najdi hosting s novější verzí MySQL - drtivá většina už by měla aspoň 4.1 nabízet.
MzM
Profil *
ona jedna věc je jak se do tabulky data ukládají a jak se mají řadit. To se dá v MySQL předepsat. Tuším i u 4.0. Jedna k řekneš jak se ukládají data (utf8) a pak jak se budou řadit (collation) tam se tuším dalo vybrat utf8_czech_ci. Protože utf8 zvládne mnoho jazyků, je třeba říct databázi, jak má řadit texty, to je právě to collation...
DoubleThink
Profil *
Ano, ale to funguje až od verze 4.1
Dan Fojtík
DoubleThink
Děkuji za odpovědi.
Už jsem to vyřešil, na lokále jsem upgradoval na 5.0 a na hostingu mi to taky změní; téma můžete zamknout.
habendorf
téma můžete zamknout

To můžeš jako zakladatel sám.
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.