Autor Zpráva
tomino
Profil
ahoj,

nevíte někdo, jak by šlo přinutit phpMyAdmin verze 2.6, aby u Mysql verze 5 vzal v úvahu vlastnost sloupce Nulový?

Mám databázi naplněnou údaji ze čtyřkové verze. V návrhu databáze v phpMyAdminu se všechny sloupce hlásí jako že mohou být nuloví, což však pravda není. Nevím, zda je chyba v Mysql nebo v phpMyAdminu. Pod starším phpMyAdminem a starší Mysql je správně u příslušných sloupců nadefinováno, že sloupec nulový být nemůže. Nové verze (mysql a phpmyadmin) však tuto vlastnost ignorují a to i tehdy, když jim manuálně zadám, že daný sloupec nemůže být nulový.

Ona nulovost sloupce je dána logikou situace, tzn. že například budeli uživatel vkládat název žánru nějakého pořadu, musí být odeslán neprázdný řetězec. Z této situace vyplývá nulovost sloupce, tak jak je zobrazeno na obrázcích dole.

A ještě to doplním graficky:

tohle je správně:
http://navlnachliteratury.kvalitne.cz/_img/dobre.jpg

a tohle je špatně: http://navlnachliteratury.kvalitne.cz/_img/spatne.jpg


Hledal jsem daný problém na googlu, ale nenašel. Nejnovější phpMyAdmin (2.8) jsem nainstaloval, ale situace je stejná. Navíc se mi vizuálně ani nelíbí.

shrnutí: Jde v mysql 5 a phpMyAdmin2.6 přiřadit sloupci hodnotu, že nulový být nemůže, tj. Nulový -> Ne

Předem dík, tomino*
nightfish
Profil
a když ve vlastnostech sloupce nastavíš, že nemůže být NULL a zadáš výchozí hodnotu, tak to udělá/napíše co?
Kajman_
Profil *
Primary key nesmí být nullový.
tomino
Profil
to nightfish: pokud ve sloupci (samozřejmě kromě primary-key-sloupce) nastavím hodnotu na "Not null", tak se příkaz provede, jako by se byl býval provedl správně, nicméně v zobrazení pak je zase vidět: Nulový -> Ano (tak jak je to na obrazku spatne.jpg)

to Kajman_: ano, sloupec primary-key změnit nechci

Jako ta aplikace funguje správně, protože už je to ošetřené na straně PHP, nicméně mě to zarazilo. Nemůže to být něco v nastavení mysql 5? Bojím se, aby se od toho neodvíjely další chyby, které by pak mohly být těžko dohledatelné
Kajman_
Profil *
Kdyby nebyl primary key, tak asi není podrhnutý jako na obrázku.
tomino
Profil
To je pravda, na tom obrázku je označen jako nulový, ale já jsem ho tak nenadefinoval. Tak to prostě zobrazuje phpMyadmin a nic s tím nemůžu udělat, ani když ho změním na Not null. asi jsem měl zůstat u staré verze mysql+phpmyadmin
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0