Autor Zpráva
Question
Profil *
Zdravím! Inštaloval som si php5.1.4+apache2.2+mysql5 a až na mysql nemám žiaden problém. Po (zdá sa) úspešnej inštalácii (funguje aj služba mysql a mysql-nt.exe mi beží ako proces) ale keď sa chcem pomocou PHP skriptu pripojiť k databázovému serveru obdržím nasledovné chybové hlásenie:

Warning: mysql_connect() [function.mysql-connect]: Access denied for user 'ODBC'@'localhost' (using password: NO) in C:\dev\web\_TEST\mysql.php on line 9

Chybové hlásenie mi vypisuje aj priamo mysql.exe (tuším že v podobnom duchu - niečo s tým ODBC). Mysql som inštaloval z distribúcie "mysql-5.0.22-win32.zip". Heslo do databaz.serveru pri inštalovaní MySQL som nezapisoval, nastavím ho neskôr. Podporu ODBC som neinštaloval, tak neviem čo odo mňa to chybové hlásenie chce.

Neviete niekto čo to znamená a ako sfukčním MySQL ??? dík moc
zimmi
Profil
Nevím sice co to po tobě chce, ale vím, že mně pomohl reinstall mysql.
Question
Profil *
už som prišiel na to, že keď sa prihlásim pomocou mysql_connect("localhost", "blablabla", "dajake_heslo"), tak mi vypise hlasenie:

Warning: mysql_connect() [function.mysql-connect]: Access denied for user 'blablabla'@'localhost' (using password: YES) in C:\dev\web\_TEST\mysql.php on line 9

Dobre! Ale odkiaľ tá pôvodná informácia ODBC (v 'ODBC'@'localhost') ?? A aké je heslo ?? Nie sú to nejaké defaultné nastavenia ??
Jan Tvrdík
Profil
zkus mysql_connect("localhost", "root", "");
Question
Profil *
YES!! Presne toto funguje !! A aj v tom príkazovom riadku nestačí zadať len "mysql" ale treba "mysql -u root mysql" (taktiež mi chybové hlásenie vypisuje aj "mysqlshow" až kým nenapíšem "mysqlshow -u root mysql"). Dík moc :-)

A nedá sa prihlásiť "natrvalo" ?? Že aby som furt nemusel zadávať ten parameter "-u root ..." Veľmi to nevadí, len z čistej zvedavosti...
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0