Autor Zpráva
Honca
Profil
Chtěl bych požádat o radu.

Mám tabulku, ze které vytahuju data a nacitam do pole. Jeden sloupec ale neslouzi pro vypis do stranky, ale jen pro kontrolu. V zavislosti na jeho hodnote potrebuju behem toho jednoho cyklu vytahnout z jine tabulky data. Sice se mi to dari, ale pouze castecne. Pri vypisu se mi zobrazi spravne, ale tech radku s jednim vysledkem je tam treba 2x nebo 3x vic. Prikladam zdrojovy kod. Nejsem v SQL zadny profik, tak budu rad za kazde vylepseni a hlavne vyreseni :-). Diky moc


SELECT IF(objednavky.typ_dodavatele = 'D', dodavatele.firma, objednavky_dodavatele.firma) AS firma, objednavky.IdObjednavky AS IdObjednavky, objednavky.cele_cislo AS cislo, objednavky.datum_vlozeni AS datum, CONCAT(uzivatele.prijmeni, ' ', uzivatele.jmeno) AS vystavil, objednavky.stav AS stav FROM odavatele, objednavky, uzivatele, objednavky_dodavatele	WHERE IF(objednavky.typ_dodavatele = 'D', objednavky.dodavatel = dodavatele.IdDodavatele, objednavky.dodavatel = objednavky_dodavatele.IdDodavatele) AND objednavky.vystavil = uzivatele.IdUzivatele
Honca
Profil
Nějak to špatně zformátovalo :-)

SELECT IF(objednavky.typ_dodavatele = 'D', dodavatele.firma, objednavky_dodavatele.firma) AS firma,
objednavky.IdObjednavky AS IdObjednavky, objednavky.cele_cislo AS cislo, objednavky.datum_vlozeni AS datum,
CONCAT(uzivatele.prijmeni, ' ', uzivatele.jmeno) AS vystavil,
objednavky.stav AS stav
FROM dodavatele, objednavky, uzivatele, objednavky_dodavatele
WHERE IF(objednavky.typ_dodavatele = 'D', objednavky.dodavatel = dodavatele.IdDodavatele, objednavky.dodavatel = objednavky_dodavatele.IdDodavatele)
AND objednavky.vystavil = uzivatele.IdUzivatele
Kajman_
Profil *
...
FROM uzivatele, objednavky
LEFT JOIN objednavky_dodavatele ON objednavky.dodavatel = objednavky_dodavatele.IdDodavatele
LEFT JOIN dodavatele ON objednavky.dodavatel = dodavatele.IdDodavatele
WHERE objednavky.vystavil = uzivatele.IdUzivatele
Honca
Profil
To Kajman_
:

Jsem ti kámo moc zavázanej, vyřešil jsi moji noční můru :-) Díky moc, fakt
Joker
Profil
Jsem ti kámo moc zavázanej, vyřešil jsi moji noční můru :-) Díky moc, fakt
Je nás tu víc takových :)
Kajman_ je prostě borec ;-)
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0