Autor Zpráva
samotar
Profil
lama se pokorne pta:
jak zjistit číslo řádku se kterým pracuji ;-)
WanTo
Profil
To bude asi záležet na tom, jak s tím řádkem pracuješ. Co s ním děláš?
samotar
Profil
lepsi to bude takto - jak zajistim aby byly řádky číslovány ale když nejaký smažu tak aby se tam neudelala díra... nevis?? plss
WanTo
Profil
Blbě. Neobejdeš se bez toho?
šufánek
Profil
udělej na něm nějakou chybu :), ať už je to javascript, php nebo html ( či co jinýho ) vždycky ti nějakej komp vyhodí nejapnou hlášku.
koudi
Profil
udělej na něm nějakou chybu :), ať už je to javascript, php nebo html ( či co jinýho ) vždycky ti nějakej komp vyhodí nejapnou hlášku.


???
WanTo
Profil
šufánek
OMG, tomu říkám konstruktivní nápad.
šufánek
Profil
sorry - pozdní příspěvek. z první otázky nevyplývalo o co vlastně jde, tak jsem si zarejpal. fatal error vždycky vypíše na kterým řádku se zasek :)
WanTo
Profil
šufánek
Nic proti tobě, ale já jsem to celkem pochopil. Proč myslíš, že je téma v sekci o databázích?
Alphard
Profil
sorry, omylem jsem odeslal blbost a nemůžu to smazat, jen editovat
samotar
Profil
dobře teda a jde nejak pomoci update zmenit od urciteho radku vsechny az do konce?? melo by to byt neco s MAX pokud se nepletu...
tiso
Profil
"UPDATE ... WHERE id>'".$id
Joker
Profil
jak zjistit číslo řádku se kterým pracuji
Blbě. Ono totiž nějaké univerzální číslo řádku není... řádky získáte vždycky nějakým dotazem a pořadí řádků bude záviset na tom dotazu.

Jinak pořadí řádku můžete zjistit třeba v PHP přes nějaký index:
(připojení k DB, dotaz do DB)
$i = 0;
while($zaznam = mysql_fetch_array()){
$i++;
echo("Zpracovávám $i. řádek");
(zpracování toho řádku)
}

a jde nejak pomoci update zmenit od urciteho radku vsechny az do konce?
Obvykle se to dělá tak, že si řádky podle něčeho seřadíte, třeba uděláte SELECT ... ORDER BY id
a potom prostě uděláte UPDATE ... WHERE id > neco
tiso
Profil
Joker Obvykle se to dělá tak, že si řádky podle něčeho seřadíte, třeba uděláte SELECT ... ORDER BY id
a potom prostě uděláte UPDATE ... WHERE id > neco


Trošku zavádzajúce, ten SELECT nemá s tým UPDATE nič spoločné, aby to náhodou niekto nepochopil zle a miesto:
UPDATE jablká
skončil s:
SELECT jablká
UPDATE hrušky
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0