Autor Zpráva
Junior
Profil
Vytvořil jsem si formulář pro vkládání záznamu do databáze MySQL. Výchozí stránka, do které vkládám formulář pomocí příkazu require_once je v kódování UTF-8. Formulář vkládá 2 proměnné. Jedna je načtena pomocí <TEXTAREA> a další pomocí <SELECT>. Řetězec z TEXTAREA je uložen správně, ale ze SELECTU se uloží špatně - co vím, tak místo "Á" a "á" zapíše otazník. Prosím o radu. Děkuji.
Kajman_
Profil *
Nemáte pro ten sloupeček nastavené špatné kódování - třeba mnohdy výchozí latin1?
Junior
Profil
No, já ani totiž nevím. Jsem u hostingu MUJHOST a tam je MySQL 4.0.24 a phpMyAdmin 2.6.2 a možnost změny kódování jinak než při přihlášení jsem nenašel. Na svém PC mám EasyPHP a tam ta možnost je. Také jsem se pokoušel po připojení k databázi a následovném výběru databáze zadat:


MySQL_Query("SET NAMES utf8");
MySQL_Query("SET CHARACTER SET utf8");
MySQL_Query("SET COLLATE utf8_czech_ci");


ale každý z těchto příkazů nahlásil nějakou chybu. Právě me ale překvapuje, že jednu proměnnou uloží správně a druhou z takovou nepatrnou chybou. To na počátku, než jsem vybral utf-8 při přihlášení do DB, se mi místo "ščř" zobrazovali jen otazníky.
Kajman_
Profil *
Každý sloupeček může mít od 4.1 jiné kódování, pokud tam máte nějaké, ve kterém nejsou á a Á, tak tam vloží automaticky otazník.

Takže opakování otázky... Nemáte pro ten sloupeček nastavené špatné kódování - třeba mnohdy výchozí latin1?
Junior
Profil
Ale jak jsem psal, verze MySQL je 4.0.24, takže nějaká možnost změny kódování sloupce tam vůbec není. Já to ani nepoznám. Jen vím, že při výpisu SHOW VARIABLES mi napíše character_set latin1. Pokoušel jsem se změnit kódování při připojení k databázi výše uvedenými příkazy, ale ani jeden neproběhl úspěšně.
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0