Autor Zpráva
Raypro
Profil
Zdravím,
prosil bych o radu.

V databázi mám uložené záznamy a ty chci vypsat, to není asi nic zajímavého, ale ty záznamy chci vypsat zkráceně. Tzn. V databázi je položka, kterou jsem nazval textclanku a je to typ text. A v čem je můj problém? Přiznám se bez mučení, že nevím jak vypsat jen omezený počet znaků. Například: textvlanku má 10000 znaků a já bych chtěl vypsat jen prvních 100 a já nevím jak. Pro někoho to asi bude prkotina, ale já si tu s tím lámu hlavu a nevím jak na to.
Poradí někdo prosím?
Děkuji
Kajman_
Profil *
substr(textclanku,1,100)
Raypro
Profil
Zkoušel jsem tam dát podle tebe Kajman_ a nějak mi to nechce jít. Asi jsem blbej.
Mám tenhle dotaz:

$guest = MySQL_Query("Select * from $clanky order by id desc");

a zkusil jsem to vyměnit za tohle:

$guest = MySQL_Query("Select substr('textclanku',1,10) from $clanky order by id desc");

a také za tohle

$guest = MySQL_Query("Select substring('textclanku',1,10) from $clanky order by id desc");

A nevypsalo se mi nic. Asi si říkáš že jsem blbej, ale z databázemi začínám, umím jen obyčejně vložit a obyčejně vypsat.
Kajman_
Profil *
textclanku je sloupeček, takže se dává do zpětných apostrofů ``. Normální apostrofy to asi vrátí jako string textclanku.

$guest = MySQL_Query("Select substring(`textclanku`,1,10) as kratkytext from $clanky order by id desc");
Raypro
Profil
Asi jsem opravdu blbej, ale nakonec jsem to vyřešil jinak, nechal jsem to jak to bylo, jen jsem do kódu přidal tohle:

$textclanku = SubStr($vypis["textclanku"], 0, 100);

a funguje, ale na myšlenku si mě přivedl ty, takže ti každopádně děkuji.
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0