Autor Zpráva
timbulko
Profil *
Ako by sa dala zvecsit rychlost tabulky v ktorej je 55 000 riadkov? Je to strasne... Stranka sa mi v poslednom case nacitava tak 1-1.5 minuty... Neviete nieco poradit? Mam MySQL, a mam vytvorene na riadkoch v ktorych sa hlada indexy... Skusal som aj optimalizovat tabulku. Vdaka
timbulko
Profil *
Mimohodom, ide o web s mp3-kami, kde je v tabulke mp3 ulozenych tych 55 000 riadkov a pri kazdom vyhladavani sa tem este pridava LEFT JOIN z tabulky komentare (ale to je nepodstatne, lebo komentarov je len par... desiatky)
Kajman_
Profil *
Pomalé je to při tom vyhledávání? Pokud tam používáte like, tak by to mohlo zrychlit fulltextové vyhledávání pomocí indexu.
Kajman_
Profil *
Nebo koupit lepší stroj ;-)
timbulko
Profil *
hehe... to urcite... nebezi to u mna
timbulko
Profil *
Ano, ale ako sa da vyhladavat cez fulltext tak, aby to slovo "macka" a "mačka" naslo to iste? Teraz to mam spravene cez like takto: WHERE nazov LIKE "%[mM][aáäAÁ][cćčCĆČ][kK][aáäAÁ]%" a to co je v tom like robim cez php... vedel by niekto o lepsom sposobe cez fulltext?
Kajman_
Profil *
No, jestli vyhledáváte takhle, tak se nedivte, že je to pomalé. Ryhlejší bude, když si uděláte sloupeček, kde budete mít kopii názvu s odstraněnou diakritikou. Fulltextový index pak můžete udělat na něm a vyhledávat v něm slova bez diakritiky.
timbulko
Profil *
ok, zajtra to skusim zapojit... potom sa este ozvem... zatial vdaka
timbulko
Profil *
OK, dal som tam fulltext a nejako moc sa ta rychlost nezvysila... zvysilo sa to fakt len malo...
Kajman_
Profil *
A používáte ho při vyhledávání? Nebo jste tam nechal like?
timbulko
Profil *
pouzivam fultext... match a against
Kajman_
Profil *
Tak sem pošlete dotaz, kterým to hledáte a jeho explain. Možná bude ty komentáře lepší propojit jinak (později), težko říct.

A můžete to změřit konkrétně, kolik času trval dotaz dřív a kolik teď? Jen tak zajímavosti.
timbulko
Profil *
Teraz trva tak 0-100 sekund, podla toho kolko ludi prave hlada... web ma 700 UIP denne, takze sa tam hlada dost... Predtym neviem kolko trvalo hladanie... Ale nemyslim si ze to bude tymi komentarmi... Ved v tabulke komentare je len 14 riadkov
Anonymní
Profil *
ako by sa to teda dalo zrychlit?
timbulko
Profil *
halo?
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0