Autor Zpráva
Anonymní
Profil *
Zdravím, potřebuji helpnout.
Mam v databázi MSSQl uložena data v češtine.

V PHP mám skript, který se mi připojí a přečte data, ale češtinu zkomolí, třeba místo
Kondenzační to vypíše KondenzaYn!. Kde a jak mám napsát kodování, abych to měl správně česky.

Díky
tiso
Profil
Rieši sa to tu stále, použi vyhľadávanie v diskusii.
Anonymní
Profil *
Rieši sa to tu stále, použi vyhľadávanie v diskusii.

To jsem hledal a něco i zkoušel, ale nic co by bylo pro můj případ. Možná jsem hledal blbě, ale taky možná, pokud to tady je, by bylo lepší misto nic neříkající odpovědi třeba napsat link...
loyza
Profil
No nevim jestli se to tu řeší stále, takovýhle dotaz sem tu ještě neviděl. V mysql se řekne té databázi aby data posílala v určitém kódování, je dobré zajistit aby to databáze posílala v tom kódování, ve kterém je to tam uloženo. Jak se to ovšem v mssql říká to je těžko říct.
tiso
Profil
Anonymní, loyza
Principiálne riešenie problému je stále to isté - vysporiadať sa s kódovaním... A či je to PHP vs. HTML, PHP vs. MySQL či PHP vs. MSSQL(na začiatku som si nevšimol že v otázke nejde o MySQL) je jedno...
Vita
Profil *
Taky mam stejny problem. Nedari se mi spravne interpretovat cestinu natazenou do stranky v kodovani UTF-8 z databaze MSSQL :-(. Jestli mate nekdo reseni jsem za nej ochoten i zaplatit. Diky
Fanda
Profil *
Stejný problém, databáze win1250, web UTF8, "SET NAMES UTF8" nefunguje, ani direktiva v php.ini
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0