Autor Zpráva
Vac
Profil *
Zdravím,

mám dvě tabulky v MYSQL: fotky a znamky

V tabulce fotky mám sloupce id a pripona, v tabulce znamky mám sloupce id, fotka, znamka a user.

Funguje to tak, že mám nějaké fotky, které uživatel hodnotí. Jde o to že potřebuju aby se uživateli k hodnocení nezobrazila dvakrát stejná fotka, neboli fotka, kterou už hodnotil. V tabulce fotky jsou id fotek + jejich přípony, což je pro můj problém nepodstatné. Ve druhé tabulce znamky mám zaznamenané známky všech uživatelů. Jen pro upřesnění: do id se ukládá číslo záznamu (známky), do fotka se ukládá id fotky, ke které daná známka patří, do znamka se ukládá známka (nepodstatné) a do user se ukládá id uživatele, který danou fotku hodnotil. K mému problému: Snažím se nějakým způsobem dosáhnout toho, abych náhodně vypisoval pro daného uživatele pouze ty fotky, které nemají obsažen žádný záznam v tabulce znamky od daného uživatele. Zkoušel jsem různé varianty pomocí JOIN, bohužel na nic kloudného jsem nepřišel.

Pomůže někdo?

Předem díky.
Kajman_
Profil *
select f.* from fotky f left join znamky z on f.id=z.fotka and z.user=$user where z.fotka is null

když přidáte order by rand(), tak to nemusí být nejrychlejší
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0