Autor Zpráva
Anonymní
Profil *
Ve sloupci mám čísla od nuly do x (třeba do desítky)

chci ho porovnat tak, aby byly nejdřív ty nejmenší hodnoty, ale aby to nebylo
řazeno od nuly, ale až od jedničky a aby byla nula až na posledním místě, za tím
největším číslem co tam je, jak na to?

Nula tam bejt musí.

Díky.
H13
Profil
co třeba dva selecty a dva vypisy...jeden vypíše vše co je větší než 1 a druhej vypíše vše co je nula a pak to spojíš do tabulky
Anonymní
Profil *
Hmmm, zkusím se nad tím zamyslet... A něco jako podmínky by v sql nešlo? Třeba jako oder by (if sloupec==0 =>sloupec==999) mám tím na mysli, že jestliže je něco ve sloupci 0, přiřadíme mu největší mnou hodnotu (třeba 999) a tím pádem se objeví až na konci?
Anonymní
Profil *
V tom prvním selectu větší jak 0 to nevypíše nic, protože vždy má každej řádek nějakej sloupec kde je 0.
Anonymní
Profil *
Mistr Kajman_ asi už někde slaví :))
D1ce
Profil
Anonymní
Buď ty dva selecty co říkal H13. Nebo prostě v programovacím jazyku budete vypisovat až od jedničky a nuly si necháte na konec. Pokud data náhodou nechcete akumulovat do pole, mohla by pomoct tahle API fce: mysql_data_seek() nebo jak se to ve vašm programovacím jazyku jmenuje.
H13
Profil
A něco jako podmínky by v sql nešlo?

Šlo - hledej v Google - TSQL, uložené procedury, ale já bych se do toho nepouštěl
nightfish
Profil
takhle?
SELECT * FROM `tabulka` ORDER BY if(sloupec=0, 999, sloupec)
Anonymní
Profil *
jj, jak říká nightfish, vyřešil jsem to s pomocí 24k takto: IF(h.misto=0,-1,1) DESC
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0