Autor Zpráva
Anonymní
Profil *
Ahoj, nevíte proč mi to nechce fachčit?



for ($i=1;$i<=$pocet_skupin;$i++)
{
conn();
$kolik = mysql_result(mysql_query("select count(id) from tst_teams where hraje='1'"), 0) or die; /// kolik týmů hraje
$l = $kolik/2;
foreach ($pocet_skupin as $vloz) //počet skupin byl určen na 3
{
$vloz[$i] = mysql_query("insert into tst_tabulky (skupina, tymid) values (".$i.", (SELECT tymid FROM tst_teams ORDER by id DESC LIMIT ".(($i*$l)-($l)).", ".$l."))") or die ("Nelze vykonat insert tabulky ".mysql_error());;
}
}
Anonymní
Profil *
resp. jak funguje insert do tabulky_new z už stávající tabulky_old, kdy jedna hodnota sice pochází z tabulky_old ale druhá hodnota je odjinud, třeba z cyklu???

Původně jsem to měl tak:


$vloz[$i] = mysql_query("insert into tst_tabulky (tymid) SELECT tymid FROM tst_teams ORDER by id DESC LIMIT '(($i*$l)-($l))', '$l'") or die ("Nelze vykonat insert 


Když chci ale vložit nejen tymid, kterej pochází z toho selectu za tím, ale pochází z cyklu $i, tak jak na to?
Anonymní
Profil *
Pro zjednodušení:

krom toho, že mám asi blbě ty apostrofy v tom limitu???
LIMIT ".(($i*$l)-($l)).", ".$l."'
Může být takto?

Jde mi o pochopení principu:

Toto funguje:

$vloz = mysql_query("insert into tab_new (hodnota) SELECT hodnota FROM tab_old order by podminka LIMIT 0, 3") or die ("Nelze vykonat insert 


Ovšem jak udělat. když chcete do tabulky tab_new vložit i něco do jejího dalšího sloupce, avšak tu hodnotu neberete ze selectu, ale s nějaké proměnné nebo cyklu?

Třeba:




$vloz = mysql_query("insert into tab_new (jina_hodnota, hodnota) promenna1???, SELECT hodnota FROM tab_old order by podminka") or die ("Nelze vykonat insert
Anonymní
Profil *
Tak jsem si poradil sám, možné to je, správný kód je:



for ($i=1;$i<=$pocet_skupin;$i++)
{
$kolik = mysql_result(mysql_query("select count(id) from tst_teams where hraje='1'"), 0) or die ("Nelze vypsat počet hrajících týmů ");
$l = $kolik/$pocet_skupin;
$vloz = mysql_query("insert into tst_tabulky (skupina, tymid) SELECT $i, tymid FROM tst_teams where hraje='1' order by ligaid DESC LIMIT ".(($i*$l)-($l)).", ".$l."") or die ("Nelze vykonat insert tabulky ".mysql_error());
}
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0