Autor Zpráva
Anonymní
Profil *
Opět problém s databází a UTF-8
Anonymní
Profil *
nejsi sám...co řešíš?
kovar
Profil *
Omlouvám se za první zprávu (je ode mě - zamotal sem se do toho)

mám databázy MySQL kódováni tam je UTF-8 stránky který sou v ISU-8859-2..vypisuju data, používám mysql_query("SET NAMES 'cp1250'");...bere to všechny znaky až na: "Š,š,Ž,ž"...
...resp... tyhle znaky vypsuje jako otazník a když je tam hážu přes stránky (guestbook) tak tam místo nich do databáze háže podivuhodnost, ale vypisuje je správně...

(dále parapetry DB:
Znaková sada v MySQL: UTF-8 Unicode (utf8)
Znaková sada připojení k MySQL: latin2_czech_cs
)

co mám dělat?

je nutné převádět stránky do UTF8 (moc by mě potěšilo kdyby ne :-) díky moc...

kovar
Anonymní
Profil *
pokud se nepletu, tak ti tady z 99% poradí UTF-8
...znaková sada UTF-8, tak tedy sada připojení taky UTF-8 a SET NAMES jakbysmet
kovar
Profil *
právě že utf mi nefunguje ...
nightfish
Profil
stránky který sou v ISU-8859-2..vypisuju data, používám mysql_query("SET NAMES 'cp1250'");
proč když jsou stránky v ISO-8859-2 posíláš v SET NAMES cp1250? použíj SET NAMES 'latin2'
...v případě, že to nebude fungovat, je chyba jinde
kovar
Profil *
proč když jsou stránky v ISO-8859-2 posíláš v SET NAMES cp1250? použíj SET NAMES 'latin2'
...v případě, že to nebude fungovat, je chyba jinde



ano, mělo napadnout dříve...já tam nepsal latin2, ale iso-8859-2...nenapadlo mě to měnit...řek sem si že by mohl zchroupat oboje :-) díky ;-)
Anonymní
Profil *
mam stejny problem s otaznikama x XMB foru... kdyz vlozim novou kazetogii nebo sekci fora a hackama š, ž, misto nich se mi ukazuji otazniky a to same i u Coppermine gallery, napr. kdyz zase pisu komentarr k obrazku...

neporadi nekdo co s tim? uz mi z toho hrabe...
nightfish
Profil
Anonymní
ukládáš data ve špatném kódování nebo je čteš ve špatném kódování?
v jakém kódování je stránka? voláš po připojení k databázi SET NAMES? jestli ano, s jakým parametrem?
Anonymní
Profil *
nevim jak to zjistim :(
Anonymní
Profil *
tak nic no :))) jsem asi moc lama :D
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0