Autor Zpráva
djlj
Profil
Zdravím,
mám dotaz na ty, kteří mají zkušenost s používáním velkých databází (stovky mega až giga).

Vím, že u MySQL 4 je problém, že v případě databáze o několika desítkách tisíc řádků je mnohem pomalejší vybrání řádku vloženého na „začátku“ tabulky (nevím, jak to popsat, ale snad chápete, co tím myslím), než na „konci“.

Je dle vašich zkušeností v takovém případě rychlejší MySQL 4 nebo MySQL 5?
Anonymní
Profil *
Nemám s velkou mySQL zkušennost. Ale u oracle je důležité správné navrhnutí indexu. A také, pokud se spojuje v dotazu více tabulek, tak v jakém pořadí jsou zapsány, pokud mají výrazně rozdílný počet záznamů. Také je dobré vyzkoušet pořadí podmínek. U oracle jsem zapisoval nejprve podmínky na indexované údaje, pak na neindexované a teprve nakonec vazby mezi tabulkami. Také jsem nespojoval více než 3 tabulky. Spíš jsem se snažil dělat poddotazy ...and id in (select...)... Ty byly rychlejší.

Ale asi hlavní je pořádně navrhnout databázi.

Teď jsem si uvědomil, že nedávno vyšla knížka o optimalizaci mySQL a zdála se mi doooost dobrá.
k
Profil *
djlj
Rychlost zalezi na stroji na kterem to bezi, na optimalizaci dotazu.
Nejsem si jist jestli je 5tka nejak vyrazne rychlejsi, podle me ne,nebo pokud ano tak jen minimalne.
Kdyz jsem jel na mysql 4 tak mi import cca750MB DB trval kolem 1hodiny ted na mysql 5 je ta doba priblizne stejna.
djlj
Profil
Anonymní, k
Díky za odpovědi. Nejde mi vůbec o to, že bych měl problém s optimalizací a ani neřeším, na jak výkonném stroji to jede. Pouze mě informativně zajímá, jestli náhodou třeba někdo nedělal nějaké testy rychlosti a nedošel k nějakým zajímavým výsledkům (pokud máte odkaz na nějaký článek, napište) ;).
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0