Autor Zpráva
KAiTH
Profil
pomoc s dotazem
KAiTH
Profil
Zdravim,
potreboval bych pomoct s dotazem na zjisteni ID podle jmena a hesla. Zkousel jsem tohle:

$_SESSION['user_id'] = mysql_fetch_array(mysql_query("SELECT id FROM uzivatele WHERE jmeno LIKE "$login_jmeno" && heslo LIKE "$login_heslo" "));

ale nejak to nefunguje :(
k
Profil *
$_SESSION["user"] = mysql_fetch_assoc(mysql_query("SELECT `id` as user_id FROM `uzivatele` WHERE `jmeno` = '$login_jmeno' && `heslo` = '$login_heslo' "));

Snad to pujde. Ale zkus se nad tim zamyslet a udelat to uplne jinak.
nightfish
Profil
$_SESSION['user_id'] = mysql_result(mysql_query("SELECT id FROM uzivatele WHERE jmeno = '$login_jmeno' and heslo = '$login_heslo'"),0,0);
KAiTH
Profil
a proc ty nuly na konci?
nightfish
Profil
KAiTH
protože funkce mysql_result vyžaduje jako první parametr výsledek dotazu (tzn. to co vrátí mysql_query), jako druhý parametr číslo řádku výsledku, které chci získat (0 = první řádek) a třetí je číslo sloupce daného řádku (0 = první sloupec = id)

samozřejmě by to šlo napsat i jinak:
list($_SESSION["user"]) = mysql_fetch_row(mysql_query("SELECT `id`FROM `uzivatele` WHERE `jmeno` = '$login_jmeno' and `heslo` = '$login_heslo'"));
KAiTH
Profil
no ten predchozi zpusob nefunguje :(
KAiTH
Profil
potrebuju aby v te promenne bylo ulozeny to ID. Ale nejak to nejde, ani jeden zpusob :(
nightfish
Profil
no a nemáš spatně ten dotaz?
když si tam dáš echo mysql_error(), tak to napíše co?
KAiTH
Profil
nenapise to nic
nightfish
Profil
tak jinak
$result = mysql_query("SELECT `id`FROM `uzivatele` WHERE `jmeno` = '$login_jmeno' and `heslo` = '$login_heslo'");
if (mysql_errno() !=0) echo mysql_error()."<br>";
echo mysql_num_rows($result);

tohle něco vypíše?
KAiTH
Profil
Warning: mysql_num_rows(): supplied argument is not a valid MySQL result resource in /3w/xf.cz/n/ntr-crew/ntr/index.php on line 39
KAiTH
Profil
potom jsem tam cosi opravil a uz to nevypisuje nic :)
pvl
Profil *
Zdravím, nechce se mi zadávat nový dotaz když je dost podobný tomuhle. Mám příkaz:
$result=mysql_query("SELECT 'jmeno' FROM 'adresy' WHERE 'jmeno'='$prom' ")....v podstatě co jsem se díval je stejný jako tady doporučujete

bohužel nic nezobrazí a vrací chybu:
You have an error in your SQL syntax; check the manual that corresponds to your MySQL server version for the right syntax to use near ''adresy' WHERE 'jmeno'='wqtrf'' at line 1

a vzhledem k tomu, že je to moje první setkání s databázema, tak netuším co s tím.
k
Profil *
misto ' tam dej `
ale jen u nazvu tabulek a sloupcu
Kajman_
Profil *
Jména tabulek a sloupečků obalovat zpětnými apostrofy ` jednoduché uvozovky ' slouží k ohraničení hodnot.
pvl
Profil *
díky, tak teď už to nevrací žádnou chybu, ale stejně se nemůžu dostat ke kýženému výsledku:(
Ať nechám hledat jakýkoli sloupec s jakýmkoli obsahem - číslo nebo text - vždycky mi to v
echo $result mi to vždycky vrátí Resource id #5
k
Profil *
while($row = mysql_fetch_assoc($result)){
echo $row."<br />";
}
pvl
Profil *
asi už budu otravný, ale pro změnu mi to vypisuje Array na cokoli
nightfish
Profil
pvl
print_r($row);
k
Profil *
nightfish
pvl
eh moje chyba - nebo taky var_dump($row,"<br />");
pvl
Profil *
Díky, tohle už to číslo konečně zobrazuje to co má, ale i tak bohužel jenom skoro. Když chci zjistit číslo řádku, tak mi to vypíše Array ( [cislo] => 92 ), já bych ale potřeboval jenom čistě 92. Jde to? Nebo jsem fakt moc náročný?
k
Profil *
$cisloradku = $row['cislo'];
pvl
Profil *
Navíc - jak říkám je to mé první setkání s MySql, tak prosím nekamenovat;-) - neměl by už ten původní příkaz $result=mysql_query("SELECT 'jmeno' FROM 'adresy' WHERE 'jmeno'='$prom' ") vracet prostě jenom obsah té dané buňky-protože to určitě bude jenom jedna buňka? To znamená jenom to dané číslo, např. 92.
pvl
Profil *
Tak už to jede. Hurá. A moc díky všem zůčastněným
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0