Autor Zpráva
jany
Profil
Teraz pouzivam Xampp1 (v ktorom je je mySQL , myslim 4.0.12) tak som si z toho mySQL zalohoval a vymazal som ju s
Xamppu. Nasiel som na HDD instalacku mySQL5.0 a nainstaloval ju do Xamppu. Predtym som sql spustal suborom mysql.bat a potom mysql.exe Lenze teraz tam ten bat nenainstalovalo, tak som si skusil prerobit ten starsi bat, ale aj tak to nefunguje. Ako mam spustit teraz tu novu mySQL, je tam plno mysql***.exe a ked skusam spustit mysql.exe, tak len pipne a nespusti.
nightfish
Profil
jany
zkus spustit mysqld-nt.exe - to je samotný server
mysql.exe je jen klient
jinak teda mySQL 5.0 má vcelku povedený instalátor, ve kterém jde všechno bez problémů naklikat
jany
Profil
dik nightfish
Skusim spustit aj ten mysqld-nt.exe ale ........
uz som to rozchodil s MySQL - 5.0.21. Databazu som vybral s XAMPP ver 1.4.13 a upravil som
my.cnf a uz to facha, len som v phpmyadmyn nevedel nastavit jazyk na slovencinu. Stale tam bol czech-iso-8859-2.inc
Ked som vybral akykolvek jazyk, stale tam bola cestina s nespravnou diakritikou. Tak som s lang vymazal vsetky subory
a nechcal som tam len slovencinu a premenoval som ju na czech-iso-8859-2.inc.php a uz je vsetko OK.
jany
Profil
Tak a teraz mam zase problem, chcem si na wz zalohovat tabulku. A naimportovat ju doma na localhost. Na wz je porovnavanie latin2_czech_cs a doma mam latin1_general_ci a nedari sa my tam dostat latin2_czech_cs. (aj ked to zalohujem a naimportujem na localhost, tak nedobre zobrazuje diakritiku). Na wz pri exporte my ponukne niekolko znakovych sad, ale ide to len s utf-8 doma my neponukne ziadne znakove sady, da sa len jednoducho naimportovat, alebo vyexportovat. Trapim sa uz s tym dost dlho, ale zatial som na nic neprisiel.
Poradte prosim
jany
Profil
A este jedna vec, v phpmyadmin mam v cervenom ramceku dole warning, mozno to s tym nejak suvisi:

Mbstring rozšírenie pre PHP nebolo nájdené a zjavne používate viacbajtovú znakovú sadu. Bez tohto rozšírenia nie je phpMyAdmin schopný korektne rozdeľovať reťazce kódované v týchto znakových sadách a môže to viesť k nečakaným výsledkom.
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0