Autor Zpráva
Anonymní
Profil *
Doplnenie tabuµky o stĺpec vypočítaný z inej tabuµky
25k
Profil *
?
Anonymní
Profil *
Mám nasledujúci problém (MySQL 4.0):
Tabuµka zoznam obsahuje stĺpec id - integer a meno - char
Tabuµka meranie obsahuje stĺpec datumcas - datetime, id - integer, hodnota - float.
Potrebujem ku kompletnej tabuµke zoznam v príkaze SELECT prida» stĺpec, čo obsahuje hodnotu
zo stĺpca hodnota v tabuµke meranie s rovnakým id a maximálnou hodnotou poµa datumcas pre dané id.
Teda k SELECT * FROM zoznam eąte prida» ten jeden stĺpec.
japlavaren
Profil
SELECT... novy_stlpec AS stary1*stary2
tusim sa to robi takto...
djlj
Profil
japlavaren
Co to je?

Anonymní
SELECT zoznam.*,meranie.hodnota FROM zoznam INNER JOIN meranie ON zoznam.id=meranie.id
Akorát tady nevím, jak vypsat nejvyąąí datum z tabulky meranie. Já bych to asi řeąil následujícím subselectem, který ovąem mysql 4.0 nepodporuje).

SELECT *,(SELECT hodnota FROM meranie WHERE zoznam.id=meranie.id ORDER BY datumcas DESC LIMIT 1) AS hodnota FROM zoznam
Anonymní
Profil *
Problem je s tym, ze treba pouzit MySQL 4.0.
Databaza bezi na pocitaci na ktory sa neda velmi sahat.
Skusal som rozne subselecty no hlasilo to stale syntax error.
Tabulka zoznam obsahuje zoznam meracich miest, tabulka meranie obsahuje namerane hodnoty
a treba pre kazde miesto nacitat poslednu nameranu hodnotu.
Asi to budem musiet spravit nejakym cyklom, no bol by som radsej, keby sa to dalo spravit jednym selectom.
djlj
Profil
No můľeą zkusit tohle, ale asi to nebude seřazeno jak potřebujeą. Nenapadá mě, jak jinak to udělat.

SELECT zoznam.*,meranie.hodnota FROM zoznam INNER JOIN meranie ON zoznam.id=meranie.id GROUP BY zoznam.id ORDER BY datumcas DESC
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0