Autor Zpráva
peta
Profil
Jak to udelat, abych zobrazil nejake zaznamy pak tytez mohl zpracovat?
- provedu dotaz SELECT * FROM tabulka LIMIT 0,20
- ted si to zobrazim PHP do tabulky, sloupce, radky
- a ted bych zaskrtl nejaky checkbox a dal odeslat a chtel bych, aby se mi zobrazili zaskrtnute zaznamy a po kliknuti na uloz se tytez ulozili.

Neco jako phpMySQLAdmin, ale takova jednodussi forma.
Kdyz si dam do tabulky ID, tak do checkboxu mohu dat ID. Ale, co kdyz to chci mit univerzalni? Uklada nejak SQL radky nebo, jak to mam provest?
wnc
Profil
v tabulce by si správně měl mít VŽDY nějaký primární klíč (většinou je to právě ID), který je jedinečný a podle toho vybíráš.
peta
Profil
wnc
a kdyz jej nemas? Tento pripad mne prave zajima.
Kdyz treba delas IP ban, tak tam nepotrebujes mit ID, ale muze to byt primarni klic. Ale tez nekdo treba zapomene dat primarni klic a tim padem mi cely program prestane fungovat? :)

mam tu konstrukci, jak to asi budu delat
uloz - > key + auto / auto / prvni key / prvni sloupec
ale treba prvni sloupec, to neni spolehlive. Potrebuji nejak urcit jedinecnost radku. prvni sloupec muze byt treba seznam jmen a tam bude treba Tonda Kucera Tonda vesely a ted rikej :)
djlj
Profil
peta
A proč si ten primární klíč prostě a jednoduše nevytvoříš? To je, jako kdyby ses ptal, co dělat, když někdo do tabulky s blokováním IP adres zapomene přidat sloupec pro IP adresu.

Řešíš vyřešené a hledáš problémy tam, kde nejsou.
peta
Profil
djlj
Protoze tabulka ma rekneme 20 sloupcu a jakym algoritmem chces vytvaret PRIMARY automaticky, ha?

Jinak jsem se asi pred hodinkou rozhodl k radikalnimu reseni. Ze bez primaniho klice odmitnu tabulku zobrazit nez se trapit s temito serepetickami a zjistovat kdo a proc klic neudelal a pro ktere dotazy se jaky pouziva nejcasteji a aby byl unikatni...

a vyvstava mi jiny dotaz. Jakym SQL prikazem lze ziskat primarni klic?
Mam tady cyklus s DESCRIBE table, ale ten je pro editaci. Pro zobrazeni staci vedet jen primarni klic, abych mohl naplnit checkbox pro editaci... Zkusim to vysondovat z php admina, tam to je.
djlj
Profil
Protoze tabulka ma rekneme 20 sloupcu a jakym algoritmem chces vytvaret PRIMARY automaticky, ha?
Můžu mít tabulku klidně i s třiceti sloupci a můžu jí kdykoliv nastavit primární sloupec… Možná ti nerozumím, co vůbec chceš, ale raději to s tebou už nebudu řešit, třeba bude mít chuť někdo jiný…
Kajman_
Profil *
show columns
peta
Profil
Kajman_
SHOW KEYS FROM

djlj
resit to nebudem. Jen mi slo o obecny priklad.
Muze nastat situace, ze v tabulce neni definovany primary. tim padem bys musel rucne vybrat nejaky sloupec. Mno, ale ja bych to chtel automatikou, kdyz uz.
Ale od automatiky jsem upustil. Proste vyhodim hlasku, ze neni definovany PRIMARY a tim padem odmitam zobrazit obsah databaze. A mozna tam pridam select pro nastaveni primarniho klic,e to jeste nevim.
nightfish
Profil
peta
tak se podívej, jak je to v phpMyAdminovi udělaný... nebo je to na tebe příliš složité?

select * from tabulka where sloupec1 = 'hodnota1' and sloupec2 = 'hodnota2' limit 1
update tabulka set sloupec1 = 'hodnotaNova1', sloupec2 = 'hodnotaNova2' limit 1
delete from tabulka where sloupec1 = 'hodnota1' and sloupec2 = 'hodnota2' limit 1
...
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0