Autor Zpráva
radekt
Profil
Uvedu takový umělý případ. Mám např. tabulku vyrobky s poli nazev a zaruka a tabulku zarucni_lhuty s poli id int(11) NOT NULL auto_increment a lhuta. Vazba mezi tabulkami je vyrobky.zaruka a zarucni_lhuty.id. Vím-li, že počet záznamů v tabulce zarucni_lhuty nikdy nebude v rozsahu INT, je přípustné a rozumné nastavit typ vyrobky.zaruka např. na decimal(2,0)? Jedná se o tabulky MyISAM bez indexů a relací. V join dotazech mi vše funguje bez problémů, nemohl by však nastat problém v budoucnu, kdybych třeba později nasadil indexy nebo chtěl převést tabulky do innodb a nasadit relace?
nightfish
Profil
radekt
sloupec vyrobky.zaruka obsahuje číslo, které "odkazuje" na zarucni_lhuty.id? jestli ano, tak by bylo vhodné mít pro oba sloupce stejný datový typ...

proč vůbec uvažujete nad rozdílnými typy?
radekt
Profil
spíš jsem to testoval a myslel jsem, že "menším" datovým typem ušetřím místo a zrychlím aplikaci. Pak mně teprve napadlo, že to nebude příliš košer a asi jsem měl pravdu, že?
nightfish
Profil
radekt
ušetřené jednotky bajtů rozhodně nevyváží problémy, které by z toho mohly vzniknout...

a jinak doporučuju na tabulkách nastavit indexy, protože s nimi to bude rychlejší...
radekt
Profil
děkuji moc, zařídim se podle Vaší rady.
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0