Autor Zpráva
Kamahl
Profil *
Mám následjící mysql dotaz:
CREATE TABLE blog_clanky (
datum VARCHAR(16) NOT NULL PRIMARY KEY,
id INT AUTO_INCREMENT NOT NULL,
titulek VARCHAR(64),
autor VARCHAR(64),
popis TEXT,
obsah TEXT,
rubrika VARCHAR(32)
);

A vyhodí mi to:
ERROR 1075 (42000): Incorrect table definition; there can be only one auto column and it must be defined as a key

Kde je chyba a co s tim mám dělat?
Eddie
Profil
datum VARCHAR(16) NOT NULL PRIMARY KEY,
id INT AUTO_INCREMENT NOT NULL,


chyba je tu. podla tej chybovej hlasky zistis ze ten stlpec ktory ma auto_increment musi byt kluc a moze sa nachadzat v tabulke len raz.
WanTo
Profil
Kamahl
Není trochu blbost označovat datum článku za primární klíč? Co když budeš chtít napsat dva články za den?
Kamahl
Profil *
Díky.
->WanTo Není - mám tam uložený péhápkem time() a když to vyndám tak to změnim na date() - akorát myslim že tam nemá bejt ta šestnáctka - ty čísla sem tam dával náhodně - na zkoušku.
WanTo
Profil
Kamahl
Já si myslím, že to blbost je :) Co ti brání udělat primárním klíčem ID? Je to logické a naprosto běžně se to používá. Nevidím důvod, proč se odvracet od tohoto osvědčeného postupu.
Kamahl
Profil *
teoreticky můžu článek chtít smazat a pak mi bude chybět jedno ídéčko, který mi v tom začne dělat bordel. Jestli víš o jiným řešení, tak sem s ním :)
tiso
Profil
Kamahl
Žiadny bordel Ti to robiť nebude...
djlj
Profil
pak mi bude chybět jedno ídéčko, který mi v tom začne dělat bordel
Věř, že nebude. Udělej to tak, jak ti radí ostatní.
Kamahl
Profil *
no... když řikáte, tak na tom asi něco bude.
Joker
Profil
teoreticky můžu článek chtít smazat a pak mi bude chybět jedno ídéčko, který mi v tom začne dělat bordel.
Proč začne dělat bordel? Při stávajícím návrhu po smazání řádku to ID bude chybět taky :o)
Mimochodem a proč je datum typu VARCHAR?
Každopádně mi datum nepřipadá moc vhodné jako primární klíč, navíc když je typu VARCHAR

ID je pro každý prvek jiné (zatímco datum si umím představit stejné pro víc prvků), navíc je to číselná hodnota a ještě navíc má mít AUTO_INCREMENT, takže je pro primární klíč jako dělané.
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0