Autor Zpráva
FraK
Profil *
Dobrý večer,
Mám dvě tabulky: umelci_basic a umelci_pics

if (get_magic_quotes_gpc()) $nazev = stripslashes($_GET['page']);
else $nazev = $_GET['page'];
$nazev = mysql_real_escape_string($nazev);
// toto mi načte příjmení, podle kterého chci později selektovat;

$res = mysql_query("SELECT umelci_jmeno.umelci_basic, umelci_prijmeni.umelci_basic, umelci_obor.umelci_basic, umelci_cv.umelci_basic, umelci_fotonazev.umelci_pics, umelci_foto.umelci_pics, umelci_fotocopyright.umelci_pics FROM umelci_basic INNER JOIN umelci_pics ON umelci_basic.umelci_id=umelci_nazev.umelci_pics WHERE umelci_prijmeni = '$nazev' LIMIT 10");
if ($res) $data = mysql_fetch_assoc($res);
else $data = false;
//
moje představa byla, že pomocí tohoto získám všechny požadované údaje ze dvou tabulek, kde se shodují umelci_prijmeni s page a poté umelci_id s umelci_nazev.
Nicméně toto nefunguje. Mohl by mi někdo pomoci?
if ($data) {
$prijmeni = $data['umelci_prijmeni'];
$jmeno = $data['umelci_jmeno'];
$obor = $data['umelci_obor'];
$cv = $data['umelci_cv'];
} else {
$prijemni = "<div>Umělec neznámý</div>";
$jmeno = "<div>Umělec neznámý</div>";
$obor = "<div>Umělec neznámý</div>";
$cv = "<div>Umělec neznámý</div>";
}
// mi vrátí Umělec neznámý
FraK
Profil *
Neřešitelné (určitě není) a nebo tak blbý dotaz, že nestojí za odpověď?
Kajman_
Profil *
Zkuste místo umelci_jmeno.umelci_basic dávat umelci_basic.umelci_jmeno.
FraK
Profil *
Děkuji a jdu se o to pokusit. Jinak princip je dobře?
Joker
Profil
Princip vypadá správně, akorát máte v té části SELECT přehozené názvy tabulek a názvy sloupců.

Akorát to má jednu vadu, že pokud budete mít víc než 10 umělců stejného příjmení, uvidíte jen prvních deset a na ty další se nedostanete.
FraK
Profil *
To Joker - je to sice proti logice výrazu, ale většinu umělců znám a toto nepředpokládám. Ohledně přehození názvu tabulek a sloupců:


// Nacteme data z databaze
$res = mysql_query("SELECT umelci_basic.umelci_jmeno, umelci_basic.umelci_prijmeni, umelci_basic.umelci_obor, umelci_basic.umelci_cv, umelci_pics.umelci_fotonazev, umelci_pics.umelci_foto, umelci_pics.umelci_fotocopyright FROM umelci_basic INNER JOIN umelci_pics ON umelci_basic.umelci_id=umelci_pics.umelci_nazev WHERE umelci_basic.umelci_prijmeni = '$nazev' LIMIT 10");
if ($res) $data = mysql_fetch_assoc($res);
else $data = false;


// Pripravime vystup
if ($data) {
$prijmeni = $data ['umelci_basic.umelci_prijmeni'];
$jmeno = $data ['umelci_basic.umelci_jmeno'];
$cv = $data ['umelci_basic.umelci_cv'];
} else {
$prijemni = "<div>Příjmení neznám</div>";
$jmeno = "<div>Jméno neznámý</div>";
$cv = "<div>CV neznámý</div>";
}
?>

// výstup kdy řádky 19 - 21 jsou $prijmeni = $data ['umelci_basic.umelci_prijmeni'];...

Notice: Undefined index: umelci_basic.umelci_prijmeni in f:wwwcm_newczumelciart_name.php on line 19
Notice: Undefined index: umelci_basic.umelci_jmeno in f:wwwcm_newczumelciart_name.php on line 20
Notice: Undefined index: umelci_basic.umelci_cv in f:wwwcm_newczumelciart_name.php on line 21
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0