Autor Zpráva
BLUECORE
Profil *
Zdar. Mám "menší" problém s MySQL. Keď inštalujem MySQL - všetko vyzerá ok. Avšak keď sa ju snažím spustiť, či už cez mysqld-nt alebo cez winmysqladmin, tak ju nechce štartnúť. Mňmysqld-nt.exe len pingne a koniec, netadmin a aj winmysqladmin hádže toto:

Client does not support authentication protocol requested by server; consider upgrading MySQL client
Môžete mi poradiť prosím?
BLUECORE
Profil *
prosím môžte mi pomôcť?
Kajman_
Profil *
mysqld-nt.exe asi i něco vypíše, asi jen nepípá... pustě si cmd a zkuste to spustit tam... ať máte i tu hlášku.
Joker
Profil
BLUECORE
Taky by neškodily alespoň nějaké informace, jako třeba jaká verze MySQL, na jaký operační systém a tak.
nightfish
Profil
Client does not support authentication protocol requested by server; consider upgrading MySQL client
pro přístup k mysql serveru používáš starého klienta, který nepodporuje autentifikační metody používané v novějších verzích mysql serveru (tuším od 4.1 dál)
je potřeba klienta nebo klientskou knihovnu (libmysql.dll) updatovat
BLUECORE
Profil *
Aha, ako?
BLUECORE
Profil *
Tak som to spravil, už mi síce tú hlášku nevypisuje, ale aj tak server sa nedá spustiť, napr. RS JOOMLA! mi hlási MySQL Support: Unavailable a phpmyadmin vypisuje že nemôže nájsť rozhranie MySQL - proste ten server sa nechce zapnúť ... Mám MySQL 5.0, PHP 5 a Apache 2. Treba to nejako dať do kopy? Do tých istých priečinkov alebo nejak tak?

Ešte som si spomenul na hlášku ktorú mi vypísala konfigurácia MySQL pri časti "Apply Security Settings" - vybehlo nejaké veľké okno a v ponuke bolo RETRY a SKIP, keď som dal RETRY tak to šlo - ale server nie a nie nabehnúť ...

Mimochodom pri spustení mysqld-nt.exe to teraz vyhodí asi na 15 sekúnd čierna okno a potom sa to vypne ...
nightfish
Profil
RS JOOMLA! mi hlási MySQL Support: Unavailable
phpmyadmin vypisuje že nemôže nájsť rozhranie MySQL
a není problém v tom, že v PHP není povolená php_mysql.dll extension?

Ešte som si spomenul na hlášku ktorú mi vypísala konfigurácia MySQL pri časti "Apply Security Settings" - vybehlo nejaké veľké okno a v ponuke bolo RETRY a SKIP, keď som dal RETRY tak to šlo - ale server nie a nie nabehnúť ...
no...pakliže sis vzpomněl na hlášku, tak jsi nám ji sem mohl napsat - Retry a Skip se vyskytuje v docela velkém množství dialogů...

je mysql nainstalováno jako služby? jestliže ano, je tato služba spuštěná?

nechce se mi věřit, že by mysql nenajelo a zároveň nevypsalo žádnou chybovou hlášku...
BLUECORE
Profil *
Tak screen už nemám, možno MySQL funguje ale ako vravíš nemám to povolené v PHP ... MySQL mám ako službu nainštalovánu, ale pri štarte sa nespúšťa nič, žiadny semafor ani nič také :) ...
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0