Autor Zpráva
Paddy O'Chrane
Profil *
Hrom aby do vas uhodil, Ahoj.Nevim proc, ale na zadnem foru mi nikdo na tohle neodpovedel, nikdo s tim nema zkusenost?dekuji
Jak rychle je hledani kdyz dana podminka(napriklad:WHERE id=5 tak tedy id) je ulozena v xml a pak dotaz vypada napr. takto WHERE EXTRACTVALUE(ids,'/user/id')=5?
Chtel bych totiz misto normalne ukladaneho id indexovane pres primary key pouzit xml kde budu mit napr. takto
<user>
<id></id>
<id></id>
</user>
ulozene idcka 'vlastniku' produktu s tim ze nevim kolik presne elementu id v xml bude..
No a pak pri dotazu dat takovyto dotaz:
SELECT productname FROM product WHERE EXTRACTVALUE(ids,'/user/id')=5;

Jeste jsem to netestoval, protoze i kdyz to tak potrebuju vyresit nedovedu si predstavit rychlost kdyz bude v tabulce vice polozek a ono to neni nijak indexovano.
Pouzivate nekdo data v xml jako podminku pro dotaz a s jakym uspechem?jakou rychlosti pri vice polozkach?Jde to nejak indexovat takovyto xml(viz. vyse)?
tiso
Profil
takéto šialenosti aj niekto robí? ako vytváraš to XML?
Joker
Profil
Paddy O'Chrane
K čemu je to dobré? Nebylo by lepší mít ty vlastníky normálně v databázové tabulce?

Jak rychlé to bude netuším, že bych si z databáze sahal do nějakého XML, to jsem nikdy nedělal.

Ale snad by nebyl problém udělat nějaký benchmark a vyzkoušet to. Výsledek by mě samotného zajímal.
Paddy O'Chrane
Profil *
no k cemu, mam tb v niz jsou polozky ktere vlastni ruzni lide, ale i kdyz ji vlastni ruzni lide je to jen jedna polozka a ja kdyz budu hledat tu polozku tak musim zjistit jestli dotycny ktery ji hleda neni jeden z vlastniku.Jenze delejte to kdyz je tam tech polozek plno... :-(
Paddy O'Chrane
Profil *
vite, treba u prav at vite jestli mu to mate zobrazit ci ne, ale to je jen priklad
Kajman_
Profil *
Vlastnictví se pak nedává do tabulky s položkami, ale do další tabulky definující vztah mezi položkami a lidmi.
Paddy O'Chrane
Profil *
to jiste ne pokud je to bezna polozka jako treba produkt v obchode (jen priklad pro pochopeni) a je treba dotaz
SELECT idprodukt FROM produkt WHERE uzivatel=tento uzivatel
tech polozek je plno a uzivatel ktery toto 'vlastni' neni jediny ale muze jich tam byt treba 5
polozka treba nemusi byt pro kazdeho ale nektere z tech polozek jsou pro ty a onktere jsou pro tamhletoho, onahle zase pro jine a tak.
No nic lepsiho nez xml me na tohle nenapadlo kdyz nevim kolik tech vlastniku bude..
tiso
Profil
Paddy O'Chrane
...tak to je len tým že nevieš poriadne navrhnúť a pracovať z DB...
Paddy O'Chrane
Profil *
tiso:ja navrhovani databaze cetl, chces-li studoval z knizky ale myslim ze jsem to promyslel dobre jen tenhle problem me desi snad natom vse neztroskota vzdyt prece musi jit nejak rychle vyhledavat v xml
tiso
Profil
Paddy O'Chrane
Nehádam sa, len mi pripadá divné že to chceš riešiť takto a nie mať všetko v DB tak ako Ti naznačil Kajman_
Skrátka dáta by mali byť v DB, zistíš entity, vzťahy, rozložíš vzťahy N:M a máš... Práca z viacerými tabuľkami nie je ťažká...
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0