Autor Zpráva
Fejtis
Profil
Dobrý den
Nevím čím to je, ale řekl bych, že nastavením MySQL databáze. Mám následující
problém:
Formulář pro vkládání článů (název, obsah článku, popřípadě rubrika atd),
ale například sloupec text je datový typ 'text' a když do textarei napíšu př.
"nějaký text" ,vyhodí to chybu.

Data too long for column 'text' at row 1

Nevíte někdo jak to spravit?
nightfish
Profil
hmm...a používáš mysql verze 4.1 nebo novější...
řešením je
mysql_query("SET NAMES 'cp1250'"); // to cp1250 je potřeba upravit podle kódování použitého na stránce...
Fejtis
Profil
Používám nejnovější verzi mySQL. Díky moc už to jede. Je tu ale druhý problém. Když chci vložit druhý záznam vyhodí to hlášku Duplicate entry '' for key 2 . Přitom mám samozřejmě id primární a název článku unikátní, název zadávám pokaždý jiný
nightfish
Profil
id primární samo o sobě nic moc neznamená, ještě je potřeba mu nastavit auto_increment...
Fejtis
Profil
Samozřejmě, že má auto_increment. Nefunguje mi to od té doby, co jsem nainstaloval novou verzi mySQL a teď opravdu nevím v čem je chyba.
Fejtis
Profil
Díky už to funguje, možná to je tím, že jsem přidal sloupci id vlastnost UNSIGNED
nightfish
Profil
Fejtis
Díky už to funguje, možná to je tím, že jsem přidal sloupci id vlastnost UNSIGNED
to by nemělo hrát roli... nicméně pro lepší řešení v budoucnu by asi bylo vhodné uvést obsah sloupce id a taky dotaz, kterým do tabulky přidáváš...
Fejtis
Profil
Samozřejmě, že má auto_increment. Nefunguje mi to od té doby, co jsem nainstaloval novou verzi mySQL a teď opravdu nevím v čem je chyba.
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0