Autor Zpráva
Berny
Profil
Nazdárek,
mám problém. Uveduho na příkladu:
Řekněme, že musím vybrat určitou částku. Tuto potřebnou částku mám uloženou v tabulce vybrat v buňce například potreba_vybrat.
Pak mám druhou tabulku vybrano, kam si postupně ukladám, kolik jsem za jednotlivý den vybral. Buňky např. datum a castka.
A teď co potřebuji. Na stránce se postupně vypíšou všechny vybrané částky za jednotlivé dny seřezené podle data a na konci tabulky bude řádek, kde bude napsaná celková vybraná částka, potřebná částka a procentuální hodnota (kolik jsem vybral procentuálně z potřebné částky).

Zkoušel jsem to dát všechno do jednoho MySQL příkazu, ale složitější příkazy mi moc nejdou.
Dále jsem pak zkoušel použít funkci SUM(), s kterou bych potřeboval hlavně poradit, ale nikdy mi neudělala to co jsem chtěl - tedy sečíst všechny částky. Všechno by se dalo obejít a vyřešit to jiným způsobem, ale rád bych to udělal přes, pokud možno, jeden MySQL dotaz (popř. 2).
Poradí mi někdo? Děkuji.
djlj
Profil
Nejjednodušší je postupně v tom cyklu sčítat částky za jednotlivé dny a výsledek jednoduše vypsat.
Berny
Profil
djlj

To mě taky napadlo, ale řekl bych, že právě na tohle je tady určená ta fce SUM().
tiso
Profil
Berny to je síce pravda, ale pokiaľ tie záznamy všetky vypisuješ, tak je zbytočné ťahať SUM() z tabuľky, zrátaš si to v PHP...
Berny
Profil
tiso

Dobře, díky.

A ještě maličkost. Je lepší mít na získání dat z druhé tabulky (tedy hodnotu potřebné částky) druhý MySQL dotaz nebo to vše dát do jednoho?
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0