Autor Zpráva
Andrew77
Profil
Takže předem upozorňuji, že jsem začátečník v programování alespoň co se týče mysql.Mám databázi s kontakty a chtěl bych při výpisu použít i obrázek.Zkoušel jsem to udělat že bych měl obrázek rovnou v databázi ale s tím byli hrozné problémy jak s hlavičkou atd.... No tak bych to chtěl udělat tak že budu mít v databázi pouze odakz na obrázek , který budu mít uložen na ftp.o nevím :1)Jaký datový typ mám použít pro zápis odkazu 2)Jak zapsat odkaz do db jestli jen text a nebo něco jiného? 3)Hlavně jak to zakomponovat do výpisu aby to nebylo jako odkaz ale aby se rovnou zobrazoval ve výpisu ten obrázek.Předem děkuji za jakoukoliv radu.
nightfish
Profil
do databáze si prostě uložíš cestu k souboru (popřípadě pokud je pro všechny obrázky cesta stejná, tak jenom název souboru)
a při výpisu do stránky vložíš
<img src="$cestaKSouboru/$jmenoSouboru">...
Andrew77
Profil
Dobrá v databázi mám cestu ketrá je správná a funguje když jí zadám do prohlížeče

<img src="$cestaKSouboru/$jmenoSouboru">... tohle nechápu jelikož potřebuji zobrazit pokaždé jinou foptku a tak dávám do výpisu : <img src=".$zaznam["fotka"]."> kde v sloupci fotka mám uloženu adresu obrázku ale při výpisu se mi ukáže jen křížek a soubor mi to nevypíše :-(((
nightfish
Profil
tak si tam místo toho img dej echo $zaznam["fotka"]; a opravdu zkontroluj, jestli jde o funkční URL fotky
Andrew77
Profil
Já se fakt omlouvám asi jsem úplně blbej ale když to dám jako $zaznam["fotka"] tak mi to vypíše ten text.V db to ukládám do sloupce který je typu text ?Má to tak být a nebo jiná proměná?
Andrew77
Profil
http://www.ftvsm3.net/USA%202007/kontakty/plavcici.php schválně se na tohle koukněte jak to vypisuje a zkuste si že ten odkaz normálně funguje
nightfish
Profil
Andrew77
hmm, to je zvláštní... můžeš ještě na té odkazované stránce nahradit ten výpis url za
echo "<img src=\"".$zaznam["fotka"]."\">";
Andrew77
Profil
Už to jde díky moc a jen tak do budoucna čím to je musím to vždy deklarovat takto?
nightfish
Profil
no jde o to, že jsi ve výsledné stránce neměl kolem hodnoty atributu src uvozovky, i když tento obsahoval mezeru, což je problém... (ideální je uvádět uvozovky kolem hodnot všech atributů)
Andrew77
Profil
Jo jo přesně jak říkáš bylo to tak akorát jsem to vzdal brzo a udělal i jiné podmíněné stránkování takže teď mám dvě a fungujou obě tak mám i na výběr:-))))
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0