Autor Zpráva
Andrew77
Profil
Takže mám tento script na výpis všech dat z db

<?
define ("ROWS", 3);
$spojeni = mysql_connect("","","" );
mysql_select_db(, $spojeni);
mysql_query("SET NAMES 'cp1250';");
if (!isset($_GET["celkem"]))
{
$vysledek=mysql_query("select count(*) as pocet from kontakty_plavcici ");
$zaznam=mysql_fetch_array($vysledek);
$celkem=$zaznam["pocet"];
}
else
{
$celkem=$_GET["celkem"];
}
if ($celkem>ROWS)
{
if (!isset($_GET["od"])) $od=1; else $od=$_GET["od"];
$vysledek=mysql_query("select * from kontakty_plavcici ORDER BY kontakty_ID Desc "." limit ".($od-1).", ".ROWS);
echo "kontaktů zobrazeno: ".$od."-";
echo (($od+ROWS-1)<=$celkem)?($od+ROWS-1):$celkem;
echo " z celkem $celkem&nbsp;&nbsp;&nbsp;";
if ($od==1) echo "Začátek&nbsp;|&nbsp;";
else echo "<a href="".$_SERVER["PHP_SELF"]."?celkem=$celkem&amp;od=1">Začátek</a>&nb sp;|&nbsp;";
if ($od<ROWS) echo "Předchozí&nbsp;|&nbsp;";
else echo "<a href="".$_SERVER["PHP_SELF"]."?celkem=$celkem&amp;od=".($od-ROWS)."">P ředchozí</a>&nbsp;|&nbsp;";
if ($od+ROWS>$celkem) echo "Následující&nbsp;|&nbsp;";
else echo "<a href="".$_SERVER["PHP_SELF"]."?celkem=$celkem&amp;od=".($od+ROWS)."">N ásledující</a>&nbsp;|&nbsp;";
if ($od>$celkem-ROWS) echo "Konec&nbsp;<BR>";
else echo "<a href="".$_SERVER["PHP_SELF"]."?celkem=$celkem&amp;od=".($celkem-$celke m%ROWS+1)."">Konec</a><BR>";
}
while ($zaznam = mysql_fetch_array($vysledek) ):


teď bych ale potřboval formátovaný výpis jako že by se mi načítaly pouze data ketrá by se rovnala ve sloupci zamestnavatel nějaké hodnotě jak na to?Děkuji
Casero
Profil
$vysledek=mysql_query("select * from kontakty_plavcici where zamestnavatel=neco ORDER BY kontakty_ID Desc "." limit ".($od-1).", ".ROWS);

Stačí takto upravit tento výběr.
Andrew77
Profil
No takhle to mám a funguje to ale nahoře se mi načte celkový počet záznamů a je to rovno všem záznamům v db a u select count jde použít takováto podmínka nebo ne?
Casero
Profil
Andrew77
Aha...samozřejmě jde...uplně stejně jak u výběru.
Andrew77
Profil
no ale nevím jestli to mám napsat takto ? $vysledek=mysql_query("select count(WHERE sloupec='hodnota') as pocet from kontakty_plavcici "); ????
Alphard
Profil
select count(*) as pocet from kontakty_plavcici where sloupec='hodnota'
Andrew77
Profil
no to mi právě nejde když to takhle napíšu tak mi to pořád vypíše celkový počet záznamů v db :-(((((
Alphard
Profil
ale je to správně :-) na 99%
chyba musí být jinde

netaháš počet takto: $celkem=$_GET["celkem"];?
pak by v GET byl minulý údaj o všech záznamech
Andrew77
Profil
jo takhle to tahám a jak se toho mám teda zbavit?
Alphard
Profil
vymaž z URL get proměnné (vše od otazníku)
Andrew77
Profil
no když napíšu tohle$vysledek=mysql_query("select count(*) as pocet from kontakty_plavcici WHERE zamestnavatel='Southern Management Corporation'");tak mi to nevypíše vůbec nic ani jeden záznam nechápu to :-(((
djlj
Profil
list($vysledek)=mysql_fetch_row(mysql_unbuffered_query("SELECT COUNT(*) FROM kontakty_plavcici WHERE zamestnavatel='Southern Management Corporation'"));

echo $vysledek;
Andrew77
Profil
No takhle když smažu celé stránkování a zkusím jen tohle tak to funguje ale nechce se mi předělávat celé stránkovánáí když jsem se s tím tak dlouho dělal ale tak ještě to do toho zkusím nějak zakomponovat:-))) ale díky moc za radu
Andrew77
Profil
já se omlouvám ale v mysql jsem začátečník když se to snažím zakomponovat do kódu myslím to :list($vysledek)=mysql_fetch_row(mysql_unbuffered_query("SELECT COUNT(*) FROM kontakty_plavcici WHERE zamestnavatel='Southern Management Corporation'"));
Tak mi to vypíše chybu :Warning: mysql_fetch_array(): supplied argument is not a valid MySQL result resource na řádce kde mám while ($zaznam = mysql_fetch_array($vysledek) ): který používám na výpis těchto záznamů ?
djlj
Profil
Vypiš si mysql_error().
nightfish
Profil
Andrew77
odkud jsi ten skript zkopírovat? přesně tohle jsem řešil s někým po ICQ minulý týden...
problém byl v té podmínce if ($celkem > ROWS), resp. v její else větvi, která nic nevypisovala...
(a taky zbytečnému předávání hodnoty celkem v URL)
Andrew77
Profil
Jo jo bylo to tak už jsem to opravil všimnul jsem si toho později asi tak ve tři ráno ale nakonec jsem to dodělal děkuji za radu
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0