Autor Zpráva
Erli
Profil *
ahoj potreboval bych pomoct mam v databazy tymy a potrebuju to dat do vyberoveho pole diky moc za radu
Casero
Profil
Erli
Co si představuješ pod výběrové pole,??...toto
Erli
Profil *
selection myslim tam nevim jestli to je neni tam ukazka (rozbalovaci pole)
Casero
Profil
Erli
No a kde máš problém, vybereš z db...a cyklem while dotedy co bude ta fce, co sem sem dal bude vracet tru, budeš přidávat položky do toho výběrovýho(rozbalovacího,selectu) pole
Alphard
Profil
<select>?

návod viz Caserův odkaz, v cyklu while bude něko takového:
echo "<option value=\"hodnota\">Text<option>";

PS: jestli chybí zpětná lomítka, tak je přidej, nebudu s tímto fórem neustále bojovat :-)
Erli
Profil *
"<option value="hodnota">Text<option>";

takle to znam ale potrebuju tu hodnotu aby bylo z DB
Casero
Profil
Erli
takle to znam ale potrebuju tu hodnotu aby bylo z DB
tak se zase vracíme k tomu mému prvnímu odkazu, ta funkce ti výběr z db dá do pole..a potom už zmíněným cyklem while a místo "hodnota" použiješ $nazev_pole_do_ktereho_dostavas_data_z_db["sloupec"]

doporučuji www.linuxsoft.cz je tam serial jak o php, tak i o mysql
Beethoven
Profil *
Já řeším podobný problém. Dostat to ze sloupce do výběrového to už mám, ale ve sloupci se mi opakují stejné názvy př. město jak udělat, aby opakující záznamy se nezobrazovali? THX
koudi
Profil
Odfiltrovat přímo v sql dotazu (distinct)
Beethoven
Profil *
Děkuji moc. Mám na Vás ještě jednu prosbu. Potřeboval bych vytvořit tabulku"report", kde by byly vytvořeny kolonky - jméno (Jarda), datum návštěvy (25.2.2007,26.2.2007, 1.3.2007)tak, aby se mi automaticky zobrazil u jednotlivého člověka počet návštěv aniž bych to počítal např. na kalkulačce. Jde to pomocí sql dotazu?př. .. count(DISTINCT název sloupce) Děkuji za odpověď. S pozdravem Vladimír Trégl.
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0