Autor Zpráva
Jiřík
Profil *
Dobrý den,
Jsme naprostý LAMA a chci se dozvědět něco o DB. Nevím vůbec nic, ani to na jakém principu to funguje a jaké je jejich využití. Existuje stránka kde se dočtu co je to database a k čemu je dobrá? Za odkaz nebo vysvětlení děkuju.
Jiřík www.jirikovovideni.eu
Hugo
Profil
Např.

http://linuxsoft.cz/mysql

Je to sice o mysql, ale úvod je obecný.

Taky je vhodné vyzkoušet
http://google.com
Nox_lbc
Profil
Kde se dozvím úplně vše o db?

V knihách o DB ...
Jiřík
Profil *
za ten odkaz na linuxsoft díky,ale http://google.com je přece jen hloupé. Ten mě odkázal sem.

Nox_lbc
Člen Tohle by napadlo i tupce.....

Já zas takový tupec nejsem abych si neuměl poradit se spoustou věcí ale protože DB fakt neznám a týká se to webu tak jdu sem jako za primárním poradcem. Arogance vůči lamám je to poslední co bych tu čekal...
djlj
Profil
Jiřík
Jsi moc domýšlivý. Oba dva ti poradili správně. V Googlu jistě nebyl jen jediný výsledek hledání, tedy tato diskuse. A knihkupectví jsi zřejmě, soudě dle tvého dotazu, též neprocházel.
Jiřík
Profil *
djlj
V knihkupectví jsem byl a jelikož jsem si nevybral nic podle čeho bych byl schopný se orientovat tak jsem tu. A proč zrovna zde? Protože zatím jsem tu našel odpověd na vše co jsem potřeboval a to i bez arogance. Otázka a prosba byla o odkaz na stráky. Myslím si že domýšlivý je ten co mě hloupě navede....
Jsem rád že existuje tato diskuse už mi hodně pomohla, ale ne vždy je asi jasné na co se člověk ptá. Fakt je ten, že pokud se ptám na "stránky" na diskusi o webových stránkách, může se snadno zaměnit se stránkami v knize. Tak tedy pardon příště svůj dotaz budu formulovat víc polopaticky, aby tomu rozuměl každý, kdo by něco mohl vědět o problematice něco víc...
tiso
Profil
Jiřík asi si prehliadol knižku "Myslíme v MySQL"... Čo sa rád týka tak i keď píšeš že chceš odkaz na stránky, tak nie vždy je dobré učiť sa len podľa stránok... To by Ti mohla stačiť dokumentácia k mysql nie? Dobrá kniha tiež nie je zlá...
Jiřík
Profil *
tiso
Máš pravdu knihy nejsou špatné, ale někdy mi v nich schází interaktivnost. Velká pravda je, že co se týká výuky webu, tak server JPW nastavil laťku hodně vysoko a to se potom těžko může kniha rovnat s tímto serverem. Když jsem se chtěl dozvědět něco o html, přečetl jsem si několik knih pro LAMY, ale nic moc mi to nedalo a pak jen velkou náhodou jsen narazil na JPW a to jsem se do toho zakousl a dnes si troufnu říct, že už jsem něco málo pochopil ( minimálně základy). V knize si nemůžu hned kliknout na odkaz nebo si jinde vyhledat to čemu nerozumím a nemůžu si hned vyzkoušet některá instrukce. Jsem zaměřen tak, že bud čumím na sklo nebo do papíru, ale učit se s knihy u PC je pro mne ztracený čas.
Toto samozřejmě ti lidé kteří mi chtěli poradit nevědí a měli jistě dobrou vůly ale dotaz byl jasný.
Všem děkuji za radu a přeju hezký den. Děláte dobrou práci
k
Profil *
vse najdes vetsinou na oficialnich strankach daneho produktu
viz mysql.com
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0