Autor Zpráva
Bulbe
Profil *
Zdravim,
jedna se o problem s cestinou v databazi MySQL. Potrebuji prevest db z wz.cz (kde je db v latin2_czech_cs) do db na profitux.cz (utf-8)

zkousel jsem googlit a prohledavat fora, ale nikde jsem nenasel poradnej navod jak tohle resit
dekuji
paulos etruska
Profil
příliš nechápu v čem konkrétně je zádrhel, ale s češtinou v db na profituxu jsem měl taky problém, doporučuju použít kontaktní formulář, mě pomohli.
Bulb
Profil *
no problem je v tom, ze kdyz natahnu databazi z wz na profitux, tak se mi nektere znaky zobrazuji spatne - mam misto nich otaznik
WertriK
Profil
Je nějaký důvod proč si na profituxu nenastavíš opět latin2_czech_cs ?
Bulb
Profil *
no je tu porovnávání pro toto připojení k MySQL: utf8_general_ci a to zmenit nemuzu a porovnani v ty databazi mam nastaveny na latin2_czech_cs ale kdyz importuju data z wz.cz tak nastane problem
Bulb
Profil *
kdyz vkladam do databaze primo z phpmyadmina na profituxu (kde si myslim, ze je utf-8), tak ta cestina v pohode, ale ze mych stranek, kde mam iso-8859-2 to blbne
Kajman_
Profil *
Pokud je diakritika v pma v pořádku, tak na svých stránkách jen vždy nastavte

set names latin2

po každém připojení k db.
Bulb
Profil *
Jak ma presne vypadat php prikaz ? Pro pripojeni k MySQL pouzivam soubor db.php, ktery je dale vkladan fci include(); takze prikaz pak staci pripsat jen sem ?
Kajman_
Profil *
Kdyby jste tu jen trošičku pohledal, tak jste nemusel psát.

mysql_connect(...);
mysql_query("set names latin2");
Bulb
Profil *
dekuji
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0