Autor Zpráva
Ford
Profil *
Dobrý den. Zasekl jsem se u vkládání příspěvku z formuláře do databáze. Na základě všemožnách tutoriálů a hodin googlování jsem semolil následující:

1) haha.php: - vstupní formulář

<html>
<head>
<title>Untitled</title>
</head>

<body bgcolor="#C7C7C7">

<form method="post" action='insert.php'>
<table border=1 cellpadding="5" cellspacing="5" bgcolor="#C7C7C7">
<tr><td>Name:</td><td><input type="text" name="var_name" maxlength="20"></td></tr>
<tr><td>e-mail:</td><td><input type="text" name="var_email" maxlength="30"></td></tr>
<tr><td>comment:</td><td><textarea name="var_comment" cols=60 rows=6></textarea></td></tr>
<tr><td colspan="2"><center><input name="ok" type="submit" value="Submit!" ></center></td></tr>
</table>
</form>

</body>
</html>

2)insert.php - vložení dat do databáze

<?php
define ("server","localhost");
define ("user","root");
define ("password","*****");
define ("database","haha");

include("haha.php");

$var_name=$_POST['var_name'];
$var_email=$_POST['var_email'];
$var_comment=$_POST['var_comment'];

$connect = @mysql_connect(server,user,password) ;
$db = @mysql_select_db("haha");

$query = "INSERT INTO hahatable (id, name. email, comment) VALUES ('','$var_name','$var_email','$var_comment')";
mysql_query($query) or die("Error occured trying to contact database (<b>".database."</b>) on the line :<b>".__line__."</b>");

mysql_close();
?>

-- takže, po spuštění haha.php v prohlížeči zadám do formulářů ůdaje a odešlu "Submit!".
-- "Error occured blabla ... line 17 ..."

Má to být opravdu co nejjednodušší vkládání do databáze z formuláře. Někde jsem udělal chybu, prosím o rady, děkuji.
Alphard
Profil
or die(mysql_error());

id je zdřejmě auto_increment, zcela ho vynech:
INSERT INTO hahatable (name, email, comment) VALUES ('$var_name','$var_email','$var_comment')";
+ překlep name. email má být name, email
Ford
Profil *
Po změně :
die("Error occured trying to contact database (<b>".database."</b>) on the line :<b>".__line__."</b>")
na: mysql_error()
se vypisuje: "Column count doesn't match value count at row 1"

Mimochodem, zde je popis databáze:

Ford
Profil *
Odstranění ID pomohlo! 21:33:07 GMT+1 -- První úspěšné vložení dat z formuláře do MySQL! Díky!
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0