Autor Zpráva
Borsa
Profil
Ahoj, dělám projekt, kde se budou registrovat uživatelé, pokud budou chtít využívat některé služby. Teď řeším návrh databázové části:
Každý uživatel bude mít svůj profil , ID, atd atd, tohle všechno v jedné tabulce např. "user_profil". No a pak ke každému uživateli bude dejme tomu dalších od 50ti do 300 záznamů, co bych potřeboval mít v db .. a teď nevím, jestli je vhodné tohle všechno cpát do další jediné tabulky, kde to bude jen rozlišeno podle ID uživatele, který si to uložil? A pro práci s tím pak budu operovat s ID uživatele, ve smyslu který záznam patří kterému uživateli ?
A nebo tvořit pro každého uživatele vlastní tabulku? Nebo se to řeší úplně jinak ? Děkuji
Mastodont
Profil
do další jediné tabulky, kde to bude jen rozlišeno podle ID uživatele

Ano.

ID uživatele, ve smyslu který záznam patří kterému uživateli

Ano.
Mastodont
Profil
Trocha teorie

Je tam dost odborného žargonu, ale nepovedlo se mi najít něco, co by bylo úplně pro laiky a česky ...
Borsa
Profil
Trocha teorie

Je tam dost odborného žargonu, ale nepovedlo se mi najít něco, co by bylo úplně pro laiky a česky ...

Díky moc, dalo se to z toho pochopit krásně :) Přesně něco takového jsem se ptal známého co už má nějaký ten redakční systém za sebou, ale o pojmu relační databáze neměl tušení :)
Mastodont
Profil
co už má nějaký ten redakční systém za sebou, ale o pojmu relační databáze neměl tušení

To bych ten systém rád viděl :-))
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0