Autor Zpráva
slnko02
Profil *
Mam takyto problem:
potrebujem ziskat udaje z databazy ktora ma kodovanie Windows-1250, potrebujem snej ziskat meno a adresu..., ktoru potom nasledne budem odosielat cez GET ako adresu inej stranke. Pretoze meno adresa priezvysko moze obsahovat diakritiku kodujem to cez urlencode. a problem je v tom ze mi to nekoduje ako ma.
pripajam sa k DB takto:

 mysql_connect("www.xxx.eu", "xxxx", "bbbb") or die("Could not connect: " . mysql_error());

mysql_select_db("datab");
mysql_query("SET NAMES 'cp1250'") or die('Could not set names');

ked som tam napisal ten posledny riadok so SET names tak mi na stranke len vypise Could not set names

ked tam nezadam ten riadok. tak data normalne vycucnem, a po vypise cez echo $meno; mi vypise na obrazovku pekne s diakritikou napr. Kôň
potom pouzivam takyto zapis na kodovanie cez urlencode:

$url = $wwwstranka . 

'&c_name=' . urlencode($meno) .
'&c_surname=' . urlencode($priezvisko) .
'&g_adress=' . urlencode($adresa);


Vystup mam takyto napr:

https://stranka.eu/index.php?c_name=Marian&c_surname=Reme%F2&g_adres=B ratislava


a podla adresi mi to pekne aj zakodovalo a ale na tej druhej stranke kde to ma roykodovat vto nejde a vravia ze to ja zle kodujem.

Zakze ma zaujima ci jednak toto mysql_query("SET NAMES 'cp1250'") or die('Could not set names'); tam musim mat. a ak ano preco mi to pise Could not set names a potom ci to kodovanie mam fakt niekde zle spravene alebo co.

Dakujem velmi pekne za odpovede.
Kajman_
Profil *
Zkuste převést hodnoty na utf8 pomocí iconv a pak terpve zakódovat.
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0