Autor Zpráva
TC
Profil *
Rad bych poprosil nekoho o radu, jedna se mi o nasledujici problem: roboti mi vkladaji do tabulky v mysql zaznamy...co s tim ? Jedna se o problem zabezpeceni mysql ? Pouzivam hosting na pipni.cz...
Diky za jakoukoli radu...
klik
Profil *
Máš na svém webu nezabezpečený formulář, těžko by robot odhalil tvoje heslo k databázi.
TC
Profil *
Zrejme moje zacatecnicka chyba - nejspis je nutne pouzit k odesilani metodu POST...
Joker
Profil
Roboti jednoduše procházejí odkazy na webu, takže pokud je na webu odkaz, který po kliknutí vloží záznam do databáze, je to jasné.

Jinak to není problém MySQL, ale problém zabezpečení webu. Vlastně by to ani nemusel být problém zabezpečení, pokud se ty záznamy do databáze vkládat mají, například statistiky návštěvnosti.
TC
Profil *
Nejedna se o odkaz, ale o formular, jehoz obsah se po odeslani zapise do databaze...
Joker
Profil
A odesílá se přes input type="submit"?
To je zvláštní, roboti by formuláře odesílat neměli. Jestli je to formulář GET, není někde na webu nebo na jiném webu přímý odkaz i s GET parametry?
TC
Profil *
Presne tak, odesila se pres submit...puvodne to byl formular GET, coz mohlo delat neplechu...ted jsem to zmenil na POST, tak uvidime. A nikde na tom webu neni zadnej takovej odkaz s parametry...jedine odkaz na stranku s tim formularem,a ten je navic bez parametru...
Kajman_
Profil *
POST nepomůže, spamovací roboti ze zaměrují hlavně na odesílání formulářů. Pomůže jen captcha nebo něco takového.
TC
Profil *
Co je captcha ?
Ssob
Profil
Dej tam nejaky input, ktery musi mit urcitou hodnotu. Np. 1+1=
A jestli uzivatel nenapise 2 tak se to neulozi. To roboti nezvladnou.
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0