Autor Zpráva
EllisDee
Profil *
Zdravím,
přesunuji jeden portál na nový server. Server, kde stránky momentálně běží, používá kódování cp1250 (v MySQL), na portálu používáme UTF-8. Na novém serveru běží MySQL na UTF-8. Když jsem nastavil stejné porovnání s původní databází (cp1250_general_ci), vyexportoval do souboru a naimportoval s kódováním cp1250. Stejně je to pořád to samé. Zkoušel jsem i různé převodníky viz. nadějný: http://www.motobit.com/util/charset-codepage-conversion.asp , ale stejně to nepomohlo. Připadá mi jako kdyby byla chyba mezi PHP a MySql..
Joker
Nemůže to být spíš tak, že převod do UTF-8 se sice podaří správně, jenže samotné stránky mají kódování win-1250, takže data z databáze se na nich špatně zobrazují?
EllisDee
Profil *
Ne, na stránkách je v metatagu nastaveno UTF-8 a celý statický obsah je v psán v něm. Standartně používáme všude UTF. Na tomto serveru si jeho správce vše jede v cp1250. Takže stránky jsme nechali v UTF a databázi nejak nastavil. Jeho porovnání v mysql je cp1250_general_ci. Na našem utf8_czech_ci. Zkoušel jsem i cp1250_general_ci u nás ale stále nic. V php.ini na serveru nemáme nastaveno defaultní kódování a na Apachi taky ne. Na původním serveru je zakázané phpinfo() takže si to ani nemůžu nijak porovnat.
Kajman_
Profil *
Chyba mezi php a mysql se většinou vyřeší pomocí
set names utf8
po každém připojení do db.
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.