Autor Zpráva
Kubisek
Profil *
mam problem s kodovanim v DB... vkladam rozne znaky do DB... najskor sem postnem zdrojak:

..po pripojeni k DB na zaciatku skriptu volam toto...

MySQL_Query("set names 'cp1250'");

Mysql databazu mam nastavenu na cp1250_czech_cs, aj vsetky uz existujuce tabulky...

a dalsi, pravdepodobne kriticky kod zdrojaku..

$pole2 = mysql_escape_string(trim($pole[2]));
$pole3 = mysql_escape_string(trim($pole[3]));
$pole4 = mysql_escape_string(trim($pole[4]));
$pole5 = mysql_escape_string(trim($oddelene[1]));

$prikaz = "INSERT INTO XY VALUES('".$pole2."','".$pole3."','".$pole4."','áéíóúµąč»ľýúä')";
echo $prikaz;
$X = MySQL_Query($prikaz);

echo mi na stranke vypise nasledovny text:

INSERT INTO XY VALUES('KryĹ·tof','Rubikon','SvÄ›domĂ­','áéíóúµąč»ľýúä')

no a v DB to bude tiez tak:

KryĹ·tof Rubikon SvÄ›domĂ­ áéíóúµąč»ľýúä

a neviem si s tym rady uz asi hodinu... neviem co mozem mat zle... ked tam vlozim 'rucne'(teda nie cez premenne) ten text, tak to ide.. akonahle to ide z tych premennych, tak je problem...

nejako sa mi podarilo nastavit kodovanie HTML dokumentu na UTF-8(neviem teda preco som to urobil) a teraz mam vystup toho echa takyto:

INSERT INTO texty VALUES('Kryątof','Rubikon','Svědomí','�����蝞���')

takze tu uz su tie premenne ok..

ale neviem si nastavit DB tak, aby mi to takto ulozilo do nej.. skusal som dat celu DB na utf_bin kodovanie ale nejako mi to neslo...

teda sa pytam, je nejaky sposob, ako vyriesit toto nestastne kodovanie? je mi jedno ako.. len aby som mal v DB tu diakritiku korektne zobrazenu.. ja uz som z toho celkom zufaly..

vopred dakujem za kazdu radu...
Taps
Profil
zkus nastavit kodování v databázi na czech_latin_cs
Kubisek
Profil *
take som nenasiel, tak som dal toto:

latin2_czech_cs

... bolo to na tom webe, co tu je v tom sticky threade.. ale nepomohlo.. nech som mal skript ako utf-8 alebo win-1250..aj ked si myslim, ze to by na to vplyv mat nemalo...

ale nefunguje :(
Kajman_
Profil *
set names by mělo odpovídat kódové stránkce html stránky (podle ní přijdou data) a také kódování php souborů.

Vypadá to, ľe tyto tři věci nemáte jednotné.
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0